Wyprzedaż w FF! Zobacz oferty do -50%!

Hygge - w poszukiwaniu szczęścia

);">

HYGGE - w poszukiwaniu szczęścia

HYGGE to duńskie słowo, które nie oznacza szczęścia... To dużo więcej niż szczęście. To przytulność, poczucie komfortu, bezpieczeństwa i radości. To ciepła atmosfera, drobne, proste przyjemności, świece, dom, kominek, spotkania ze znajomymi, piknik, domowa konfitura, ciasto, czekolada, gorąca kawa i herbata, kakao z bitą śmietaną, wspomnienia, dobra książka, prostota, duński minimalizm, drewno, miękki koc i ciepłe skarpety.

Biorąc pod uwagę, że Duńczycy to najszczęśliwszy naród w Europie (trudno się temu dziwnić skoro zjadają średnio 5 razy więcej czekolady niż przeciętny Europejczyk, a na osobę przypada 51 m2 powierzchni mieszkalnej), to ich recepta na szczęście powinna znaleźć się w każdym domu. Tym bardziej, że dom to główna siedziba Hygge - to tam pijemy kawę siedząc w wygodnym fotelu, to tam spotykamy się ze znajomymi, to tam przygotowujemy domowy dżem truskawkowy i to wreszcie tam szukamy schronienia po długim dniu pracy. Tam też powinniśmy stworzyć sobie przytulny kąt, w którym zaszyjemy się z dobrą książką i bułką z cynamonem.

A że duńskie wzornictwo, a co za tym idzie duński minimalizm, uwielbienie prostoty i elegancja nie są nam obce, zapraszamy do poszukiwania i odczuwania Hygge razem z nami. Podpowiemy, co może przydać się w poszukiwaniu szczęścia, które jak się okazuje... mieszka w domu.

1. PRZYTULNY DOM

2. ŚWIECE, KOMINEK, PRZYTULNE OŚWIETLENIE

3. KUBEK GORĄCEJ KAWY LUB HERBATY I... COŚ SŁODKIEGO!

4. WSPÓLNE GOTOWANIE

5. SPOTKANIA ZE ZNAJOMYMI

Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies