Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Detektor dymu optyczny Jacob Jensen

Optyczny detektor dymu Jacob Jensen to niezwykle estetyczny sposób na bezpieczeństwo pożarowe w pomieszczeniach. Urządzenie zostało umieszczone w obudowie o kształcie zbliżonym do trójkąta. Srebrne osłony o sytuowanych względem siebie pod kątem powierzchniach rozdziela czarne żebrowane tworzywo. Po środku urządzenia znajduje się czerwony akcent - przezroczyste tworzywo chroniące diodę i będące zarazem przyciskiem służącym do obsługi alarmu. Przycisk pozwala "uśpić" alarm na 10 min (redukuje czułość do 50%), który okazuje się przydatny podczas przeprowadzania czynności mogących wywołać zadymienie pomieszczenia (rozpalanie kominka mokrym drewnem, smażenie steaków, korzystanie z elektrycznego grilla). Czujnik wyposażony jest w szereg zabezpieczeń i systemów ostrzegających w przypadku uszkodzenia urządzenia, lub wyczerpywania się baterii. Odpowiednia kombinacja sygnałów świetlnych i dźwiękowych informuje użytkownika o aktualnym stanie detektora. Rodzaj użytej baterii zabezpiecza przed jej nieprawidłowym umieszczeniem.
Należy pamiętać aby montować czujniki dymu w najwyższym punkcie pomieszczenia (dym wędruje do góry).
Głośność detektora wynosi 85 dB w odległości 3 m. Jest on zasilany jedną baterią 9V.

Kod produktu
JA-0021777
Projektant
Jacob Jensen Design
materiał
ABS, poliamid
kolor
srebrny
Zestaw montażowy
w komplecie
średnica
14,50 cm
wysokość
4,20 cm
Rozwiń

Wersje produktu

Detektor dymu optyczny Jacob Jensen - małe zdjęcie Detektor dymu optyczny Jacob Jensen
 • JA-0021777
Produkt w magazynie wysyłka 24 h
299 zł

Szerszy opis produktu


Jacob Jensen to nazwisko mające ugruntowaną pozycję w świecie wzornictwa przemysłowego. Duński projektant od ponad 50-ciu lat tworzy rozwiązania piękne i funkcjonalne. Oddany minimalistycznemu przesłaniu „Less is more” i modernistycznemu „Form follows function” jest uosobieniem ascetycznej, skandynawskiej elegancji. Przez wiele lat studio Jacob Jensen Design współpracowało z producentem wysokiej klasy sprzętu audio Bang&Olufsen. Między innymi dzięki tej współpracy Jacob Jensen stał się rozpoznawalnym i uznanym designerem. Potwierdzeniem wartości związku producenta sprzętu audio z projektantem była, zorganizowana w nowojorskim Museum of Modern Art w roku 1978, wystawa "Bang and Olufsen - Design for Sound by Jacob Jensen".

Obecnie studio Jacob Jensen Design zajmuje się zarówno opracowaniem produktów dla firm zewnętrznych, jak również prezentuje własną linię produktów. Na czele firmy stoi Timothy Jacob Jensen podejmując decyzje o kierunkach rozwoju wraz z ojcem Jacobem Jensenem. Doświadczony na polu wzornictwa przemysłowego Timothy Jacob Jensen kontynuuje estetyczne poszukiwania Jacoba Jensena łącząc połyskliwe szarości z czernią, prezentując duże jednostajne powierzchnie i proste geometryczne formy. Styl, który stoi za nazwiskiem Jacob Jensen można określić mianem chłodnej, skandynawskiej elegancji.

Produkty spod znaku Jacob Jensen Design poruszają wyglądem i urzekają małymi funkcjonalnymi szczegółami. Sposobem w jaki podnosi się wieko, rozświetla się panel informacyjny, dźwiękiem jaki wydają. Duńskie studio nie pozostawia żadnego elementu przypadkowi proponując kompletne propozycje eleganckie, estetyczne, poruszające.

Wyraź swoją opinię

Nikt jeszcze nie napisał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy!

Napisz recenzję

Kategorie, w których produkt występuje

Poniższe produkty mogą Cię zainteresować

  Nasze produkty znajdziesz w

  • Wysokieobcasy.pl
  • Weranda
  • VIVA
  • Twój Styl
  • KUKBUK
  • ELLE Decoration
  • Cztery Kąty
  • Dobre Wnętrze
  Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies
  Do góry