Nowa marka w FF - tre. Design w polskim wydaniu

Odrzucić niepotrzebne? To umiejętność czy sztuka? A może zwykła fanaberia, moda dzisiejszych czasów? Czasów, w których otaczamy się mnóstwem przedmiotów kupionych pod wpływem impulsu lub okazji. A gdyby tak związać się z czymś na dłużej - zrobić w domu miejsce na przedmiot wyjątkowy, z myślą o jego służbie nie tylko nam, ale i przyszłym pokoleniom...? Z wielką przyjemnością przedstawiamy bohaterów świata wykreowanego przez polską markę tre.

Tajemnica tre

Za sukcesem marki stoi Tomek Rygalik - polski projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Architektura na Politechnice Łódzkiej, następnie wzornictwo przemysłowe w Pratt Institute w Nowym Jorku, studia magisterskie w Royal College of Art w Londynie - ścieżka edukacji obrana przez Tomka Rygalika była bez wątpienia długa i kręta. Projektant współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, wśród których można wymienić takie marki jak Kodak, Polaroid, MTV, Unilever czy Dupont. W 2008 roku, Tomek Rygalik objął pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa warszawskiego ASP; kilka lat później otworzył w stolicy wraz ze swoją partnerką, Gosią Rygalik, Studio Rygalik.

Powstanie marki tre było kwestią czasu. Swój światopogląd Tomek Rygalik postanowił przekuć w fundament, na którym obecnie bazuje tre:

„Tre to koń trojański konsumpcjonizmu zachęcający do odrzucenia tego, co zbędne i otaczania się tym co ponadczasowe, co można przekazać kolejnym pokoleniom.” 

kolodziejski dla tre swiecznik aranzacyjne

Jedno ze zdjęć aranżacyjnych wykonanych przez Jacka Kołodziejskiego dla marki tre.

Filozofia tre jest prosta i piękna, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w przedmiotach tworzonych w studiu projektowym Tomka Rygalika.

Dobre życie...

...wymaga odrzucenia tego, co niepotrzebne. Wierzymy, że proste przedmioty są lepsze. Cenimy pomysłowość kryjącą się za tym co oczywiste. W tre nieustannie poszukujemy rozwiązań idealnych, przywiązując dużą wagę do jakości ich wykonania. 

Dzięki temu tworzymy przedmioty, które są bliskie naszym sercom. Są one wyrażeniem naszych myśli i zostaną z nami przez całe pokolenia.

kolodziejski dla tre rozowe aranzacyjne
kolodziejski dla tre rozowe taca moln

Warto wybrać dłuższą drogę

Od początku do końca

Tre nie boi się wyzwań. Długi i skomplikowany proces produkcyjny stanowi jeden z fundamentów marki. Poniżej kilka przykładów.

Deska Solid - wykonana z jednego kawałka litego drewna; brak łączeń czyni z niej przedmiot praktycznie niezniszczalny. Wykorzystany do jej produkcji buk został poddany specjalnej obróbce termicznej, która o 50% wzmacnia wytrzymałość kształtu i wymiaru produktu. Termo-buk jest także jednym z najtwardszych gatunków drewna dostępnych na rynku oraz wykazuje właściwości antyseptyczne. 

Misa Wicker - projektantka wykorzystała naturalne cechy wierzbowych witek, które utrzymują płynne szkło w ryzach podczas pierwszego etapu produkcji. Następnie, wiklina spala się, zostawiając unikatowy odcisk gałązek na powierzchni misy.

Nożyczki Twist - wykonane ręcznie, ze stali nierdzewnej; zarówno dla prawo- jak i leworęcznych użytkowników. Każda para jest parowana indywidualnie, szlifowana i ostrzona ręcznie. Ich proces produkcyjny oparto na zasadzie zero waste.

Misa Wicker

836,00 zł

Misa Wicker

tre
  Misa Wicker

  836,00 zł

  Misa Wicker

  tre
Nożyczki Twist

259,00 zł

Nożyczki Twist

tre
  Nożyczki Twist

  259,00 zł

  Nożyczki Twist

  tre

Form follows function

Na lata, na wieki

W świecie marki tre każdy przedmiot musi perfekcyjnie grać swoją rolę - od początku do końca. Początek można jasno określić, ale kiedy następuje koniec? Nieprędko. Produkty tre są tworzone z myślą nie tyle o latach, co o całych pokoleniach. 

Wytrzymałość to tylko jedna strona medalu jakim jest trwałość. Przedmiot trwały, czyli ponadczasowy, to taki, który się nie znudzi. Nawet jeśli służy kolejnej generacji zamieszkującej ten sam dom od kilku pokoleń. Projektanci tre stworzyli produkty, które z nami zamieszkają, stając się nie tyle elementami wyposażenia, co nieodłączną częścią domowego zacisza. 

Patery z serii Moon są produkowane ręcznie, z naturalnego kamienia. Patery marmurowe można schłodzić w lodówce, a następnie serwować na nich produkty wymagające podawania w niskiej temperaturze (świeże owoce, ciasta, masło, sery). Z kolei patera z lawy, po podgrzaniu w piekarniku, posłuży jako naturalne źródło ciepła dla potraw wymagających wysokiej temperatury serwowania.

Lustro Woodturn wykonano z litego drewna (jesion lub dąb), zaś jego tafla to profesjonalne szkło Clearvision. Wygodna, obrotowa konstrukcja oraz solidne wykończenie czynią z lusterka zwierciadło, przy którym makijaż będą wykonywać babcie, matki, córki, wnuczki...

Stolik kawowy Woodplate został wyposażony w wyjmowaną wkładkę, która dzięki swojej mobilności, może służyć jako taca do serwowania.

System modułowy Text to jedno z tych rozwiązań, które owocuje milionem kombinacji. Można zacząć od pojedynczych kubików - dokładając kolejne, jak przy zabawie klockami. Zaledwie jednym produktem tre otworzyło drogę do niezliczonych możliwości aranżacyjnych.

tre lustro obrotowe Woodturn
tre patera Moon

Ponadczasowe piękno

Tre zdecydowanie przeciwstawia się rozwiązaniom tymczasowym, nietrwałym trendom i obecnym modom. Profesjonalizm marki opiera się na świadomości prawdziwego piękna - uniwersalnego i wiecznego.

Osiągniecie tego celu nie byłoby możliwe, gdyby nie międzykulturowa współpraca na obszarze designu. Świat tre tworzą projektanci z całego świata, wśród których znalazły się nazwiska takie jak Dorothee Mainka, Daisuke Kitagawa, David Derksen czy Pini Leibovich. 

To dopiero początek

Marka tre stosunkowo niedawno zadebiutowała na rynku wzornictwa i wystroju wnętrz. Jej potencjał dostrzeżono m.in. na międzynarodowych targach Ambiente we Frankfurcie oraz Maison&Objet w Paryżu. Była także obecna na tegorocznej edycji Warsaw Home. 
tre krzesło Nasz aranzacyjne
tre karafka 1L Carafe aranzacyjne

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności