Nóż szefa kuchni Chroma Type 301 wyróżniony na EuroGastro!

Noże Chroma Type 301 są cenione przez szwajcarskiego mistrza kulinarnego, Kurta Schellera, który używa ich w swojej kuchni już od 13 lat. Uznanie spotkało je także podczas tegorocznej edycji targów EuroGastro, gdzie zostały wyróżnione w kategorii drobnego sprzętu zaplecza kuchennego. Panie i Panowie, przede Wami arcydzieło prosto z Japonii!

Drobny sprzęt – wielkie możliwości

Jako przedstawicieli marki Chroma na Polskę, wyróżnienie zdobyte na EuroGastro cieszy nas szczególnie mocno! Noże z kolekcji Chroma Type 301 od lat budzą uznanie klientów Fabryka Form, zbierając doskonałe opinie. Wisienką na torcie okazało się wyróżnienie zdobyte przez model noża szefa kuchni, które przypadło mu w kategorii "Wyposażenie zaplecza kuchennego – drobny sprzęt".

Nóż kucharza 200 mm Type 301

449,00 zł

Nóż kucharza 200 mm Type 301

Chroma (14)
nóż Chroma 301 szefa kuchni 200 mm wyróżnienie eurogastro

Nóż szefa kuchni Type 301 od lat cieszy się świetnymi opiniami. W ofercie Fabryka Form zajmuje szczególne miejsce!

nóż Chroma 301 szefa kuchni wyróżnienie eurogastro
noże Chroma Kurt Scheller Fabryka Form eurogastro

Kurt Scheller na targach EuroGastro

W jury konkursu "Najwyższa Jakość EuroGastro 2019" znalazł się m.in. Kurt Scheller – szwajcarski mistrz kulinarny, szef kuchni o międzynarodowej sławie i uznany krytyk kulinarny. W 1991 roku związał swoje życie zawodowe z Polską, pracując na stanowisku szefa kuchni najpierw w hotelu Bristol, a potem w Sheratonie.

Czy wiecie, że mistrz Kurt używa noży Chroma Type 301 od ponad dekady?! Jak dla nas, jest to niezbity dowód na ich wysoką jakość i żywotność :) Wiemy także, że Kurt Scheller ma w swojej szufladzie większość modeli z tej serii...

Nóż uniwersalny 120 mm Type 301

269,00 zł

Nóż uniwersalny 120 mm Type 301

Chroma (4)
Nóż do obierania Type 301

189,00 zł

Nóż do obierania Type 301

Chroma (3)
Nóż do pieczywa Type 301

399,00 zł

Nóż do pieczywa Type 301

Chroma (5)

Co ma Porsche do Chroma?

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie napisali o designie noży Chroma Type 301. Za ich projektem stoi nie kto inny jak Ferdinand A. Porsche, ten sam, który stworzył kultowe modele samochodów Porsche 911 i 904.
nóż szefa Chroma type 301
noże z kolekcji Chroma type 301

Słów kilka o Type 301...

Kolekcja Type 301 należy do oferty kultowej japońskiej marki Chroma. Noże z tej serii charakteryzują się ostrzami o niezwykłej wręcz ostrości wykonanymi z najlepszej, wysokowęglowej, japońskiej stali nierdzewnej 301.

Uchwyty noży zostały zaprojektowane przez słynnego niemieckiego inżyniera Ferdinanda A. Porsche przy współpracy z szefem kuchni Jörgem Wörtherem; mają one charakterystyczny, trójkątny kształt, który sprawia, że nóż doskonale leży w dłoni. Granicę między ostrzem a rękojeścią wyznacza metalowa 'perła' zanurzona w uchwycie. 'Bezszwowe' łączenie ostrza i uchwytu gwarantuje nie tylko wygodę, ale także higienę użytkowania. Noże Type 301 są stosunkowo lekkie, gdyż jak przekonuje producent, to nie waga, a ostrze noża odpowiada za jego efektywność.

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności