Rozkwitnij na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet tradycyjnie na świecie obchodzimy 8 marca i to od... 113 lat. Tak, tak, to święto ma długą tradycję i to niekoniecznie taką, jak sądzimy. Nie jest to bowiem dzień goździków, pończoch i bombonierek tak popularnych w latach 80-tych. Ale po kolei...

Życzenia od Fabryka Form

Wszystkim kobietom życzymy wewnętrznej siły i spokoju oraz życzliwości dookoła.

Dzień Kobiet, czyli co?

Hmm... dziwne pytanie, prawda? W końcu każdy wie, czym jest to święto. Ale czy na pewno? Jak się okazuje wszystko zaczęło się w 1909 roku w Nowym Jorku. Tam zarejestrowano pierwsze obchody, których źródło wywodziło się z ruchów robotniczych i protestów przeciwko nierównemu traktowaniu kobiet i mężczyzn. Rok później podczas Międzynarodowej Konferencji Kobiet w Danii ówczesne sufrażystki oficjalnie powołały to święto do życia. 

Siła kobiet

Dzień Kobiet miał służyć krzewieniu idei praw kobiet i wspieraniu dostępu do powszechnych praw wyborczych dla nich. Do dziś jest celebracją siły kobiet i ich walki o swoje.
 

Oczywiście w różnych krajach jest odmiennie obchodzony, ale powszechnie jest celebrowany przez składanie życzeń, wręczanie upominków i wiosennych kwiatów, żeby docenić kobiety. To twój dzień, więc zrób z nim co chcesz - leniuchuj w łóżku albo spędzaj go aktywnie, nikomu nic do tego ;)

kobieta w pościeli
łóżko w zieleni

Ciekawostki i zagwozdki

  1. Dzień Kobiet w Polsce zaczął być obchodzony w 1924 roku, a szczególnie celebrowany w latach 70 i 80-tych, gdy kobiety otrzymywały symboliczne prezenty, które... musiały pokwitować. Oficjalne obchody zostały zniesione w 1993 roku.
  2. W Wietnamie święto kobiet trwa od marca do października, więc przez pół roku.
  3. W Dniu Kobiet celebruje się wszystkie kobiety - małe, duże, mamy, ukochane i sąsiadki.
  4. W Rumunii to święto jest równoznaczne z Dniem Matki, więc wszystkie dzieci wręczają swoim mamom kwiatki i laurki, aby im podziękować za ich trud.
  5. We Włoszech święto jest obchodzone bardzo hucznie (ach, Ci Włosi). Już kilka dni wcześniej miasta są ozdabiane plakatami i afiszami. Wręcza się również kobietom niezwykle delikatny, żółty kwiat mimozy - to symbol kobiecej delikatności, a jednocześnie siły, bo kwiat ten ma niezwykłą zdolność adaptacji w trudnych warunkach. Zupełnie jak kobiety!
parapet
suszki

Świętujemy kobiecość!

W Fabryce Form uważamy, że dzięki kobietom ten świat się kręci i chcemy je docenić! Z okazji ich święta przygotowaliśmy specjalną promocję z rabatami na wybrane produkty. Zależy nam na tym, żeby każda kobieta została obdarowana przez kogoś albo samą siebie czymś fajnym.

Promocja na Dzień Kobiet

Nasze kobiece bestsellery otrzymały rabaty. To taki nasz kwiatek dla wszystkich kobiet! Wszystkie produkty z rabatami znajdziecie w zakładce promocyjnej.

Rozpieszczajmy się!

Życie nie zawsze jest usłane różami, dlatego weźmy sprawy w swoje ręce i rozpieszczajmy się sami! A że życie składa się z małych przyjemności, to zacznijmy od nich. Specjalnie na Dzień Kobiet przygotowaliśmy wysokiej jakości herbaty Kusmi, których smaki i zapachy mogą zawrócić w głowie.
A dobre herbaty zasługują na dobry design... filiżanek, więc jesteśmy też przygotowani na tę sytuację. No, a gdy zapada zmrok, herbata może łatwo zamienić się w wino, więc chowamy do szafek filiżanki i wyciągamy ładne kieliszki do wina. Bo czemu nie?

Otaczajmy się ładnymi rzeczami

Nie jest chyba wielką tajemnicą, że w Fabryce Form kochamy dobry design. Ba, innego nie uznajemy. Wierzymy, że ładne przedmioty we wnętrzu powodują, że chcemy zostać w nim dłużej. Dlatego mamy dla Was kilka stylowych propozycji na Dzień Kobiet.

Podróże małe i duże

Podróże kształcą, wzbogacają, otwierają. Jednym słowem – same plusy! Aby było fajnie, nie trzeba od razu ruszać na Zanzibar, weekend pod miastem też spełni swoje zadanie. Dlatego dla wszystkich podróżniczek w każdym wieku mamy kilka praktycznych i stylowych prezentów. A dla wszystkich fanek porządnego i ułożonego podróżowania marka Stackers przygotował dedykowane produkty.

Co to za piękny zapach?

Takie pytanie będą zadawali wszyscy Twoi goście, gdy tylko przekroczą próg domu. Nic dziwnego, w końcu zapach to integralna część wystroju wnętrza! Dlatego lepiej, żeby zachwycał. Świece zapachowe, dyfuzory i nasza nowość - lampy katalityczne, które nie tylko oczyszczają i dezynfekują powietrze dookoła, ale też nadają mu wspaniały zapach, to świetny pomysł na upominek.

Lampy katalityczne, a cóż to takiego?

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym wynalazku, to przeczytaj koniecznie nasz magazyn "Lampy katalityczne Maison Berger Paris"
 

Twój stół zasługuje na prezent

Zastawa stołowa to również dobry prezent, ale tylko taka, która została wykonana z należytą pieczołowitością, ma oryginalny charakter i posłuży nam przez długi czas. Na szczęście takich marek nie brakuje, jesteśmy pewni, że coś Wam wpadnie w oko na przykład z marek Zafferano, Orrefors czy Rosenthal.

Prezenty dla dziewczyn, pań i kobiet

Przygotowaliśmy prawie 600 produktów, które mogą okazać się świetnymi prezentami. Zajrzyj też do naszej promocji, gdzie znajdziesz wiele ładnych rabatów!
 
poster
szkatułka

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł