Sycylia w kuchni. Kolekcja Dolce & Gabbana dla Smeg

Kolekcja Sicily is My Love to kolejna kolekcja Dolce & Gabbana wykreowana dla kuchni. Wcześniej, w 2016 roku stworzyli zjawiskowe lodówki Fab, zaś w 2017 zaprojektowali limitowaną serię małego AGD. Pastelowe kolory typowe dla stylu retro zastąpili oni emanującymi atmosferą dolce vita ilustracjami, które wykonali dla nich włoscy artyści.

Wibrujące życiem kolory i motywy

Sycylia wyrażona w nasyconych słońcem ilustracjach

Kolekcja robotów kuchennych dla Smeg zainspirowana została klimatem Sycylii, wyspy na której urodził się Domenico Dolce. Projektanci opracowali koncepcję kolekcji, ale dali całkowitą wolność artystom, którzy namalowali wielobarwne ilustracje w dużym formacie. Następnie zostały one przeniesione na powierzchnię kuchennych sprzętów. Wśród motywów znajdziemy wszystko to, co kojarzy się z tą nieokiełznaną krainą i jej kulinarnymi tradycjami: soczyste cytrusy, kwiaty opuncji, wulkan Etna, malownicze ruiny Świątyni Kastora i Polluxa, symbol trinacria oraz dekoracyjne fryzy oraz motywy, przypominające liście akantu. 

W tych kolorowych, rustykalnych motywach zaklęta jest esencja sycylijskiego stylu życia, który teraz możemy wprowadzić również do swojej kuchni!

wyciskarka do cytrusów Sicilyis My Love Dolce Gabbana
kolekcja Sicily is My Love

Modne sprzęty AGD od Dolce & Gabbana

Każda kobieta wzdycha do fotografii z sesji prezentujących kolekcje mody markowane przed Dolce & Gabbana. Wyrafinowane kroje, kobiece formy i niezwykły dobór barw sytuują ubrania szyte przez ten włoski dom mody wśród najoryginalniejszych propozycji podczas każdego tygodnia mody. Nie inaczej jest z kolekcją małego sprzętu AGD, który zaprezentowany został po raz pierwszy w kwietniu 2017 roku, podczas targów Salone del Mobile 2017 w Mediolanie. 

Małe sprzęty w wielkim stylu!

Sprzęty, które inaugurują tę niezwykłą serię to blender kielichowyczajnik elektryczny, wyciskarka do cytrusów i toster - sprzęty niezbędne do przygotowania pysznego śniadania. Każde urządzenie ma formę typową dla Smeg i udekorowane zostało soczystymi motywami.

Złote cytryny, jasne pomarańcze i rubinowo-czerwone wiśnie, a także fryzy ozdobne typowe dla Południowych Włoch zdobią każdy z tych trzech przepięknych obiektów sztuki użytkowej. Żaglówki i ptaki pojawiają się na tosterze. Liście akantu wiją się wokół elegancko zaprojektowanego elektrycznego czajnika. Trio cytrusów i górska winieta zdobią wyciskarkę. Z kolei na blenderze dostrzec można krajobrazy malowniczych Włoch. Wszystkie cztery są oszałamiającymi elementami większej całości, nawiązującej bezpośredni dialog z włoskimi tradycjami.

czajnik Sicily is My Love
toster Sicily is My Love

Włoska kuchnia i krajobrazy...

Domenico Dolce i Stefano Gabbana kolekcją Sicily is My Love oddają hołd włoskim krajobrazom, kuchni i sztuce. Jedzenie, symbol Południowych Włoch, dania sięgające tradycją starożytności, to korzenie, do których z sentymentem powracają. Tradycyjne potrawy stały się inspiracją do stworzenia kolekcji drobnego sprzętu, która jest owocem współpracy z wybitnymi twórcami oraz długoletniego doświadczenia Smeg w projektowaniu sprzętów gospodarstwa domowego.

A to dopiero początek...

Zaprezentowane sprzęty stanowią część większej kolekcji, która będzie w miarę czasu udostępniana. Wszystkie elementy są zaś produkowane w wersjach limitowanych.
kolekcja Sicily is My Love Smeg Dolce Gabbana

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności