Targi Ambiente 2018. Byliśmy tam!

Targi Ambiente to jedne z największych targów dóbr konsumpcyjnych w Europie. Grzechem byłoby tam nie być i nie podpatrzeć nowinek, jakie przygotowali dla nas producenci i dostawcy. A co działo się w tych pierwszych dniach lutego? Co nas zachwyciło? Sprawdźcie!

W tym roku siódmym już krajem partnerskim największych na świecie targów dóbr konsumpcyjnych – po Danii, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii – była Holandia. Jednak pośród wystawców pojawili się głównie znani nam producenci, którzy nierzadko nas zaskoczyli, choć czasami i rozczarowali. Parę nowinek chcielibyśmy jednak wprowadzić do oferty Fabryka Form.

Ambiente 2018 stoisko Ćmielów Porcelana

Polska reprezentacja podczas Ambiente 2018, czyli Ćmielów Design Studio

Ambiente 2018 stoisko Koziol

Stoisko firmy Koziol, Ambiente 2018

Kolekcja zapachów od Marcela Wandersa

Marka Alessi zachwyciła nas kunsztownie przygotowanym stoiskiem, które prezentowało się niczym z galerii sztuki. Jako że fotografowanie było zabronione, postaramy się w przybliżyć tę atmosferę... Zresztą, i tak chodziło o wrażenia zapachowe, nie zaś wzrokowe.

Marcel Wanders, projektant, z którym włoska marka współpracuje już od wielu lat, zaprojektował kolekcję niesamowitych zapachów w pieknych flakonach. Nieziemskie aromaty to nowy trend, który warto śledzić. W naszej ofercie już teraz znajdziecie pięknie pachnące naturalne świece marki WoodWick i Max Benjamin, a także karty zapachowe oraz dyfuzory.

Ambiente 2018 Targi Viva Scandinavia

Stoisko Viva Scandinavia podczas targów Ambiente 2018

Miedź w ofercie Scanpan

W zaprezentowanej na targach ofercie marki Scanpan znaleźliśmy coś, co na pewno również Wam się spodoba! To garnki i patelnie w modnej miedzianej oprawie - funkcjonalność i piękno w jednym!

Ambiente 2018 Scanpan

Miedziane garnki i patelnie prezentowane na stoisku Scanpan

Kolorowe i zaskakujące Lekue

Lekue jak zwykle nie rozczarowało. Stoisko marki było kolorowe i wibrujące intrygującymi formami. Odkryliśmy gadżety do sporządzania idealnych jajek w koszulkach, a także do... grilowania w mikrofalówce! Brzmi dziwacznie? Przekonacie się już niebawem, że to nie żart!

Ambiente 2018 Lekue

Kolorowe stoisko marki Lekue podczas Ambiente 2018

Solutions, czyli proste gadżety ułatwiające życie

Na wystawie kuratorowanej przez Sebastiana Bergne zaprezentowano najnowsze innowacyjne produkty do domu. Prezentacja podzielona była na dwie strefy: w pierwszej akcent postawiono na rolę inspiracji i kreowania koncepcji, na drugiej zaś pokazano gotowy już produkt.

Wśród wyróżniających się produktów znalazła się futurystyczna tarka do sera projektu Zahy Hadid dla Alessi,wielofunkcyjne, przyjazne dla środowiska torby marki Cosy Table, a także filiżanki do espresso Marka Cecuły dla Ćmielów Design Studio.

Ambiente 2018 Solutions

Tarka do sera Zahy Hadid, ekologiczne torby, "przedłużacz" do zapalniczki marki AdHoc oraz filiżanki od Ćmielów Design Studio

Plagiarius, czli jak rozróżnić oryginał od podróbki

Jak co roku na targach Ambiente 2018 przyznano Plagiariusa - prześmiewczą statuetkę krasnala, nawiązującą do popularnych w Niemczech figur ogrodowych. Na poświęconej plagiatom wystawie pojawiły się m.in. oryginalne produkty dostępne również w naszej ofercie: marek Koziol i Oxo. Zestawiono je z tanimi podróbkami chińskich producentów, które prezentują się znacznie gorzej niż oryginały (nie wspominając o ich wątpliwej jakości) - wystarczy jeden rzut oka, aby z łatwością docenić kunszt oryginalnych projektów!

Ambiente 2018 Plagiarius

Plagiarius i produkty często podrabiane: stojaki na biżuterię Pi:P i siekacz Good Grips (oryginalne produkty po lewej)

Wokół targów...

Holenderski projektant, Robert Bronwasser, zaprojektował wystawę DO DUTCH, która mieściła się w Galerii 1. Ekspozycja przybliżała odwiedzającym charakterystyczny dla Holendrów sposób myślenia i działania, poprzez umieszczanie Holenderskich ikon w nowym, zaskakującym kontekście. 

W ramach Akademia Ambiente prezentowane zaś były ciekawe prelekcje, wygłaszane przez ekspertów. Jako uzupełnienie wystawy prezentującej najnowsze trendy wnętrzarskie odbyła się również rozmowa o tym, co we wnętrzach piszczy. Wśród ważnych wydarzeń wymienić należy wręczenie głównej nagrody German Design Award dla marki Foonka za pościel Hayka. Gratulujemy! Tymczasem, wróciliśmy zmęczeni i gotowi do wprowadzania do naszej oferty gorących nowości!

 

Ambiente 2018 Hayka

German Design Award 2018 dla pościeli Hayka

Ambiente 2018 Eva Solo naczynia

Aranżacja na stoisku marki Eva Solo

Ambiente 2018 Magisso

Stoliki kawowe w ofercie Magisso

Ambiente 2018 KitchenCraft

Kolorowe garnki do gotowania muli w ofercie marki KitchenCraft

Ambiente 2018 logo

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności