W 2019 króluje kolor... koralowy!

Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego! Widocznie miał nosa, ponieważ kilka dni temu Pantone ogłosił kolor roku 2019. Zwycięzcą okazał się właśnie "Living Coral", czyli w wolnym tłumaczeniu - soczysty koralowy.

Wyrocznia kolorów

Wszyscy wiedzą...

...do kogo zwrócić się z pytaniem o panujący w danym roku kolor, ale nie każdy wie, czym właściwie jest Pantone.

Renomowany dom mody? A może stowarzyszenie znanych projektantów? Nic z tych rzeczy. Wręcz przeciwnie, Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z branży... drukarskiej. Od 1963 roku produkuje systemy używane w przemyśle poligraficznym. 

Skala Pantone

Wzornik kolorów opracowany przez firmę Pantone wpisał się na stałe w przemysł reklamowy i poligraficzny, jako wzorcowy standard w procesie identyfikowania kolorów. Podstawowa skala zawiera ich aż 1761, w tym każdy ma przypisany unikatowy numer. Wzornik Pantone umożliwił globalną unifikację kolorystyki logotypów poszczególnych marek.
flamingi pantone living coral

Ultra Violet z 2018 roku ustępuje miejsca kolorowi znacznie weselszemu - w 2019 roku będzie królował soczysty koral!

Living Coral: 16-1546

Nie bez powodu...

...to właśnie żywy, wesoły i ciepły koralowy kolor został "wybrańcem" Pantone. Living Coral to całkowite przeciwieństwo ciemnego i nieco niepokojącego Ultra Violet, którego tegoroczne panowanie właśnie dobiega końca...

W odpowiedzi na nieustanny szturm technologii na nasze życie, narodziły się w nas potrzeby autentyczności i przeżywania głębokich doświadczeń. Towarzyski i uduchowiony charakter Living Coral zachęca do spędzania pełnych beztroski chwil. Ten kolor symbolizuje optymistyczną stronę naszej natury.

Living Coral to także hołd złożony życiu pod powierzchnią oceanów, gdzie rafy koralowe są schronieniem dla całej gamy soczystych, jaskrawych kolorów. Bez wątpienia, Living Coral ma potencjał, aby poruszyć w swoich odbiorcach to co najlepsze, odwołując się do ich potrzeby poczucia szczęścia i radości.

living coral kwiaty bukiet
living coral stackers

Kolor roku Pantone

Od dwóch dekad, Pantone wpływa na podejmowane decyzje i opracowywane strategie w wielu branżach: mody, wyposażenia wnętrz, projektowania przemysłowego, reklamowej... Wybór koloru roku następuje po długim i skomplikowanym procesie analizy przeprowadzanej przez ekspertów Pantone, na podstawie aktualnych trendów i nastrojów społecznych, wydarzeń, obrazów i emocji, słowem - wszystkiego czym żyje świat. 

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności