Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Mlecznik i cukiernica na tacce 90042

Zestaw składający się z mlecznika, cukiernicy, szczypców oraz tacy 90042, należy do serii Bauhaus Archiv stanowiącej część katalogu Officina Alessi. Alberto Alessi zdecydował się na włączenie do oferty projektów powstałych w pracowniach słynnej niemieckiej szkoły, między innymi ze względu na jej charakter jako "laboratorium sztuki użytkowej", miejsca gdzie poszanowanie dla sztuki i chęć tworzenia niecodziennych, pięknych obiektów determinuje styl pracy - do takiego modelu aspiruje również włoska "Fabryka Snów" Alessi.
Będąca autorką projektu Marianne Brandt była jedyną kobietą, która pracowała w warsztatach metalowych Bauhausu. Początkowo chłodno przyjęta przez współpracowników (w latach 20-tych ubiegłego wieku nawet artystom ciężko było zaakceptować fakt, iż kobieta wykonuje "męską" pracę) była obciążana najmniej ciekawymi zleceniami. Jednak projektowane i wytwarzane przez nią produkty spowodowały, że szybko zyskała uznanie i szacunek współpracowników.
Niezwykle elegancki zestaw składający się z tacy, mlecznika, cukiernicy i szczypców do cukru, został wykonany z polerowanej stali nierdzewnej. Pomimo zastosowania prostych form 90042 nawiązuje do klasycznych propozycji i właśnie w otoczeniu porcelanowej zastawy o takim charakterze będzie prezentował się najlepiej. Szczególną uwagę w projekcie zestawu zwraca rant mlecznika o zmieniającej się średnicy oraz jego piękne stalowe ucho. Szczypce do kostek cukru nadają zestawowi ekskluzywnego charakteru. Wysokość: cukiernica: 4,8 cm, mlecznik: 8,8 cm, szczypce: 8,3 cm. Średnica: cukiernica: 7,3 cm, mlecznik: 6 cm, taca: 20,7 cm.
Producent
Officina Alessi
Kod produktu
AL-0014978
Projektant
Marianne Brandt
materiał
stal nierdzewna
typ naczynia
cukiernica i mlecznik w zestawie

Wersje produktu

Mlecznik i cukiernica na tacce 90042 - małe zdjęcie Mlecznik i cukiernica na tacce 90042
 • AL-0014978
Wysyłka do 8 dni roboczych
963,00 zł

Recenzje produktu (1)

Średnia ocena klientów:
5.0/5

Autor: Ania

Piękny zestaw. Bardzo wyrafinowany, wykonany ze stali z najwyższej półki. Szczerze polecam!
19/11/2010 r.

Poniższe produkty mogą Cię zainteresować

  Inne produkty z kategorii cukiernice i mleczniki

  Nasze produkty znajdziesz w

  • Wysokieobcasy.pl
  • Weranda
  • VIVA
  • Twój Styl
  • KUKBUK
  • ELLE Decoration
  • Cztery Kąty
  • Dobre Wnętrze
  Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies