Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Stołek Plopp Standard

Przepraszamy, produkt został wycofany z oferty
W celu uzyskania dodatkowej informacji prosimy o kontakt z obsługą sklepu.

Seria stołków Plopp, którą zapoczątkował Plopp Standard to ikona marki Zieta. Mebel stworzony przy pomocy technologii FiDU (z niem. Freie-Innen-Druck-Umformung), która została opracowana przez Oskara Ziętę, odznacza się oryginalną formą przypominającą dmuchane materace i fotele z grubej folii. Analogia do dmuchanych, plażowych obiektów nie jest tak abstrakcyjna, jak by się mogło wydawać. Plopp został stworzony z dmuchanej stali, to właśnie zasługa FiDU - w tej technologii dwa kawałki stalowej blachy są umiejętnie wycinane, następnie łączone ze sobą przy pomocy spawania i odpowiednio formowane, aby na końcu zostać napompowanymi powietrzem. Tak oryginalny proces produkcyjny nie tylko owocuje produktami o niezwykłych formach, lecz również sprawia, że konstrukcja staje się bardzo wytrzymała. Stosunek wagi do wytrzymałości strukturalnej pozwala umieścić niektóre z produktów Zieta w kategorii konstrukcji ultralekkich. Dla przykładu stołek Plopp Standard ważący 3,5 kg wytrzymuje obciążenie na poziomie 2,5 t.
Stołki Plopp odznaczają się niecodzienną stylistyką i szybko zwracają na siebie uwagę. Dodatkową zaletą wyjątkowego, trójnożnego mebla jest dostępność w szerokiej gamie wersji wykończenia od lakierowanych barwnymi lakierami, po odmienne wersje stalowe.
Prezentowany stołek Plopp Standard to wariant, od którego wywodzi się cała seria. Plopp Standard został wyróżniony szeregiem nagród m.in. Red Dot Design Award 2008, German Design Council Award 2008 oraz Forum AID Award 2009. Efektowny mebel stanowi w pomieszczeniach mocny akcent. Dzięki unikalnemu połączeniu formy i materiału Plopp pasuje do wnętrz o zróżnicowanej stylistyce - od minimalistycznych po bogate w skomplikowane kształty. W wersji Plopp Standard stołek dostępny jest w niezwykłym wariancie z surowej stali lakierowanej lakierem bezbarwnym. Powierzchnia surowej stali może posiadać przebarwienia i rdzawe skazy, sam materiał charakteryzuje głęboka szara barwa. Plopp Standard w wariancie z surowej stali to propozycja o industrialnym charakterze.
Producent
Zieta
Kod produktu
ZI-0020955
Projektant
Zieta Prozessdesign
materiał
stal nierdzewna
średnica
35 cm
wysokość
50 cm

Poniższe produkty mogą Cię zainteresować

  Nasze produkty znajdziesz w

  • Wysokieobcasy.pl
  • Weranda
  • VIVA
  • Twój Styl
  • KUKBUK
  • ELLE Decoration
  • Cztery Kąty
  • Dobre Wnętrze
  Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies