Dla dzieciaków, bąbelków i urwisów

Dzień Dziecka jest dla każdego - dla małego bąbelka i dużego urwisa. Ale umówmy się, że to wspaniałe święto cieszy nie tylko małe dzieci, ale też i te całkiem dorosłe. W końcu z bycia dzieckiem się nie wyrasta! Przygotowaliśmy dla Was moc inspiracji na udane, kreatywne i stylowe prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka czyli co?

Dzień Dziecka to święto, które ma już ponad 70 lat. Zostało ustanowione na stałe przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1954 roku jako międzynarodowe święto, które miało upowszechniać i popularyzować prawa dzieci. W zależności od kraju jest obchodzone w różnych terminach, ale w Polsce już od lat 50-tych jest zawsze celebrowane tego samego dnia, czyli 1 czerwca.
Jednak sama tradycja tego święta w Polsce (choć nieregularna) sięga już lat 30-tych, gdy dzieci miały swój dzień we wrześniu i uczestniczyły w różnych obchodach w szkole, a potem były organizowane dla nich wycieczki oraz słodkie poczęstunki.

żyrafa
kołyska

Ciekawostki o Dniu Dziecka

  1.  Zanim Dzień Dziecka nim się stał, to nazywany był „Dniem Róży” oraz „Kwiatową Niedzielą”.
  2. W większości krajów na świecie jest to dzień, w którym dzieci mają zapewniane rożne rozrywki, poczęstunki, wycieczki czy bale. Jednak w Szwecji jest to dzień bez zabaw, w którym to dorośli dyskutują zawzięcie o prawach dziecka i szkolnictwie.
  3. W Japonii dziewczynki i chłopcy obchodzą osobno to święto w inne dni. Chłopcy przygotowują z ojcami tego dnia flagi w kształcie karpi, które wywieszają przed domem, z kolei dziewczynki robią lalki w tradycyjnych, japońskich strojach. A tymczasem podczas uczty potrawy na stołach są uformowane na kształt samurajskich hełmów, aby ochronić pociechy przed nieczystymi mocami.
  4. We Francji Dzień Dziecka jest dla całej rodziny, która siada do uroczystej kolacji z dziećmi i obdarowuje je prezentami. Zapieka się również w ciastach wróżby dla dzieci na nadchodzący rok, a dzieci mogą też chodzić przez cały dzień w papierowych koronach, więc czują się jak prawdziwi królowie i królowe świata.
jabłko z wikliny
tipi różowe

Promocja na Dzień Dziecka

Z okazji tego uroczego święta celebrującego wszystkie urwisy, stworzyliśmy promocję z super prezentami! Prezenty z atrakcyjnymi rabatami znajdziesz tutaj!
pianki
regał

Kreatywne, stylowe, urocze i kolorowe...

właśnie takie według nas powinny być idealne prezenty dla dzieci. Aby wspierać ich prawidłowy rozwój warto inspirować je na różne sposoby!

A dlaczego to ważne? Spytaliśmy o to psycholożkę dziecięcą Kamilę Sitkowską.
Kształtowanie wrażliwości estetycznej dziecka można rozpocząć od pokazywania różnorodności kształtów, kolorów i faktur. Stymuluje to zmysły do harmonijnego rozwoju i wzmacnia ciekawość świata. Proces uwrażliwiania człowieka ma swoje korzenie już w dzieciństwie, kiedy mózg rozwija się najsilniej. Dlatego warto od małego uwrażliwiać dziecko przez kreatywną zabawę, książki, sztukę dostosowaną do jego możliwości i bogactwo sensoryczne rozmaitych materiałów i przedmiotów.

korale
misio półka

Ponad 250 prezentów idealnych dla dzieciaków!

Aby poznać wszystkie nasze produkty, które mamy dla dzieci, zajrzyj koniecznie do tej zakładki:
PREZENTY DLA DZIECI.

chmurka
śliniak

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł