Oczyszczacze powietrza

8 produktów

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza? To zależy, czego dokładnie szukasz. W Fabryka Form największą popularnością cieszy się oczyszczacz powietrza o wdzięcznej nazwie Roger marki Stadler Form. Wyposażono go w mnóstwo funkcjonalności, wśród których znajduje się automatyczne dopasowanie pracy urządzenia do poziomu zanieczyszczenia w powietrzu oraz podwójny filtr – filtr wstępny wyłapuje największe cząstki zanieczyszczeń, tym samym optymalizując pracę filtra drugiego, dostosowanego do wyłapywania nawet najdrobniejszych pyłków, roztoczy, wirusów i bakterii.

Ale nie tylko Roger zasługuje na uwagę. Oczyszczacz powietrza Viktor wyposażono dodatkowo w aromatyzer, który spodoba się osobom szczególnie wrażliwym na zapachy. Z kolei urządzenie LifeAir Signature jest oczyszczaczem powietrza z jonizatorem – niezwykle cichym, niezwykle skutecznym.

Zobacz cały opis

Pokaż:
1 z 1
Filtr wymienny HEPA do oczyszczacza Roger

349,00 zł

Filtr wymienny HEPA do oczyszczacza Roger

Stadler Form(2)
Oczyszczacz powietrza Roger Little

1499,00 zł

Oczyszczacz powietrza Roger Little

Stadler Form(22)
Oczyszczacz powietrza Roger

2199,00 zł

Oczyszczacz powietrza Roger

Stadler Form(10)
Oczyszczacz powietrza Roger czarny

2199,00 zł

Oczyszczacz powietrza Roger czarny

Stadler Form
Oczyszczacz powietrza Roger duży czarny

3199,00 zł

Oczyszczacz powietrza Roger duży czarny

Stadler Form
Pokaż:

Zobacz również:

Magazyn FF

Oczyszczacz powietrza to urządzenie elektryczne ze specjalnym układem filtracyjnym, które pozwala na poprawę jakości powietrza w domu czy biurze. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, by skutecznie walczyć ze szkodliwymi dla naszego zdrowia zanieczyszczeniami i alergenami?

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza do domu to urządzenia, których zadaniem jest usuwanie z powietrza zanieczyszczeń, takich jak smog, dym papierosowy, cząsteczki kurzu czy drobnoustroje, a tym samym – poprawa jakości powietrza w domu. Oczyszczacz powietrza do domu zasysa powietrze, następnie je filtruje, i w zależności od modelu, czasem również jonizuje, po czym uwalnia do pomieszczenia. Zasada działania oczyszczaczy powietrza jest bardzo prosta, a zarazem wysoce skuteczna. Trzeba jednak podkreślić, że to jakie zanieczyszczenia usuwane są przez oczyszczacz powietrza uzależnione jest od tego, jakie elementy filtrujące się w nim znajdują. Najczęściej oczyszczacze powietrza wyposażone są w wentylator oraz kilka rodzajów filtrów oczyszczających. Ponadto by oczyszczacz powietrza prawidłowo spełniał swą funkcję, należy ustawić go w miejscu, gdzie jest swobodny przepływ powietrza.

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

W Fabryka Form znajdziesz oczyszczacze, które tylko oczyszczają powietrze, jak i modele łączące w sobie funkcję jonizacji czy nawilżania powietrza. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

  • Oczyszczacze powietrza z jonizatorem

Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji sprawiają, że w powietrzu pojawiają się jony ujemne, które wyłapują drobinki zanieczyszczeń, a następnie je niszczą. Jonizacyjne oczyszczacze powietrza z kurzu sprawiają, że filtracja powietrza jest skuteczniejsza, a odpowiednio zjonizowane powietrze jest czyste, zawiera mniej zanieczyszczeń, pyłów, kurzu i drobnoustrojów, co korzystnie przekłada się na nasze zdrowie. Warto przy tym dodać, że urządzenie do oczyszczania powietrza wyposażone w opcję jonizacji to najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików.

  • Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem to urządzanie łączące w sobie funkcję oczyszczania, czyli usuwania z powietrza rozmaitych zaliczeń oraz nawilżania, tj. podnoszenia poziomu wilgotności powietrza do optymalnego poziomu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w sposób całościowy, bez konieczności kupowania dwóch oddzielnych urządzeń, możemy zadbać o jakość powietrza.

Ponadto oczyszczacze powietrza najczęściej wyposażone są również w dodatkowe funkcje, takie jak: automatyczne oczyszczanie, wskaźnik jakości powietrza, wskaźnik zawartości pyłów czy timer.

Zajrzyj do Magazynu FF: Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? 5 wskazówek, w którym podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza.

Jakie cechy powinien posiadać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Decydując się na kupno oczyszczacza, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych filtrów. Dobry oczyszczacz powietrza powinien posiadać filtr HEPA, który usuwa najmniejsze, a zarazem najgroźniejsze zanieczyszczenia. Najczęściej filtrowi HEPA towarzyszy filtr węglowy odpowiadający za eliminację przykrych zapachów, ale też gazów i lotnych związków organicznych.

Najlepszy oczyszczacz powietrza musi być wydajny. Im wyższa wydajność i szybszy przepływ powietrza, tym urządzenie będzie efektywniej oczyszczało powietrze z zanieczyszczeń.

Ponadto urządzenie do oczyszczania powietrza nie powinno być zbyt hałaśliwe. Zwykle pracuje ono kilka godzin dziennie, dlatego wskazuje się, że poziom emitowanego hałasu powinien wynosić nie więcej niż 35 dB.

Oczyszczacz powietrza do mieszkania powinien być również estetyczny i stylowy ponieważ, by dobrze spełniał swą funkcję, zwykle musi stać w widocznym miejscu we wnętrzu. W Fabryka Form nie brakuje jednak oczyszczaczy powietrza, których design z łatwością można wpisać w aranżację pomieszczenia.

Więcej na temat oczyszczania i nawilżania powietrza dowiesz się z Magazynu FF: Weź głęboki oddech! Nawilżacze i oczyszczacze powietrza do domu

Zadbaj o czyste i świeże powietrze w domu, a co za tym idzie, bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, i już dziś zdecyduj się na kupno funkcjonalnego urządzenia, jakim jest domowy oczyszczacz powietrza.

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności