Akcesoria do piwa

8 produktów

Piwo pite "w plenerze" (oczywiście tylko w dozwolonym miejscu!) ma swoje uroki, ale jego profesjonalna degustacja sprawia równie dużo przyjemności. Aby bez przeszkód cieszyć się głębią smaku tego złotego trunku, warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria do piwa. Tego typu gadżety przydadzą się na pikniku, grillu oraz domówce. Świetnie sprawdzą się także w roli prezentu dla piwosza. 

Kufle i szklanki do piwa znajdziesz w osobnej kategorii!

Zobacz cały opis

Pokaż:
1 z 1
Pokaż:
Magazyn FF

O złotym trunku słów kilka...

Piwo jest naszym ulubionym rodzajem alkoholu. To główny "umilacz" czasu podczas plenerowych spotkań ze znajomymi, rodzinnych biesiad przy grillu, czy oglądania meczów. Przy spożywaniu piwa istotne jest nie tylko to, jaki rodzaj tego alkoholu się spożywa, ale również to, w jaki sposób ów trunek się serwuje.

Akcesoria dla piwosza do picia alkoholu

Najważniejsze akcesoria do piwa, które każdy birofil powinien mieć u siebie w domu, to oczywiście kufle. Kieliszki także potrafią wydobyć i podkreślić smak konkretnego gatunku piwa, a tych przecież nie brakuje. Najpopularniejsze są kufle do piwa, które wyróżniają się solidnością, są trwałe, mają duży uchwyt, dzięki któremu wygodnie trzyma się je w dłoni. Zazwyczaj produkowane są z wysokiej jakości grubego szkła i właśnie w takiej wersji najczęściej można spotkać je w barach. Nie brakuje też kufli wykonanych z innych materiałów. Dostępne są również ceramiczne, a nawet drewniane kufle do piwa. Ciekawą alternatywą, szczególnie dla osób, które marzą o tym, by ich trunek był ciągle schłodzony, są termiczne kubki do piwa. Zastosowano w nich izolację próżniową, dzięki której niska temperatura utrzymuje się nawet przez kilka godzin.

Oprócz kufli są jeszcze kieliszki do piwa. Te akcesoria wyglądem przypominają kształt tulipana, składają się z załamanej górnej części, pękatej czaszy oraz nóżki. Dzięki nim można podać piwo w niezwykle estetyczny sposób, podkreślony zostaje kolor trunku, a piana zatrzymuje się wewnątrz naczynia. Podobne do nich są szklanki do piwa określane mianem pokali. Te jednak są bardziej smukłe i subtelne. Rodzajów takich szklanek jest znacznie więcej, ich wybór uzależniony jest od konkretnego gatunku piwa, ale i od indywidualnych preferencji. Wśród akcesoriów piwnych tego typu wyróżnia się jeszcze szklanki Weizen, Snifter, Goblet, Stange, French Jelly Glass, Pinta oraz Teku.

Akcesoria do serwowania alkoholu

Ważne jest nie tylko to, w czym pije się dany alkohol, ale i jaki będzie sposób serwowania. Poza wyborem dopasowanych do gatunku piwa szklanek i kufli, należy zadbać o podanie trunku. Pomocne w tym będą oczywiście tace, na których będzie można postawić kilka butelek lub szklanek, ale nie tylko. Istotne są również podkładki, dzięki którym blaty, stoły i ławy, na których będą stały trunki, nie będą mokre. Podkładki pod butelki i szklanki mają nie tylko funkcję praktyczną; wiele z nich wygląda na tyle oryginalnie, że mogą służyć jako elementy dekoracyjne. Równie dobrze prezentują się zatyczki ze znacznikami do butelek. Oprócz tego, że każdy z gości będzie wiedział, które piwo jest jego, to jeszcze butelki zyskają na wyglądzie, a sam trunek będzie dłużej świeży. Takie zatyczki najczęściej wykonywane są z silikonu, który nie reaguje na kontakt z żywnością, a elementy z niego produkowane można myć w zmywarce. Serwując piwo, warto jeszcze dodać designerskie otwieracze do butelek, które teraz można kupić w różnych, oryginalnych kształtach.

Skrzynki na piwo

Istotne są gadżety dla piwosza, w których będzie on mógł przechowywać swój ulubiony trunek. Nie wystarczy wiedzieć, w jakiej temperaturze alkohol ten trzeba przechowywać, ważny jest również sam sposób „magazynowania”. Popularne są skrzynki na piwo, w których znajduje się miejsce na kilka butelek. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom wewnątrz, butelki nie stykają się ze sobą, co minimalizuje ryzyko stłuczenia. Ponadto takie skrzynki są wygodne w przenoszeniu, designerskie modele mają wycięte specjalne uchwyty służące do komfortowego trzymania pojemnika. Na tym jednak nie koniec. Niektóre z nich wyposażone są nawet w otwieracz do butelek. Takie gadżety piwne znajdują szersze zastosowanie. Są chętnie zabierane na plenerowe imprezy, nie tylko ze względu na bezpieczny transport alkoholu, ale też dlatego, że można ich użyć np. jako stołka lub stolika; mowa oczywiście o skrzynkach wykonanych z solidnego materiału, np. ze stali.

Gadżety piwne do chłodzenia alkoholu

Wśród gadżetów dla piwosza należy wymienić akcesoria, dzięki którym piwo będzie dłużej schłodzone. Poza wspomnianym już kuflem termicznym, birofile mogą zdecydować się jeszcze na inne udogodnienia. Dostępne są specjalne schładzacze do piwa, które zakłada się na butelkę. W środku elastycznego "otulacza" znajduje się pianka izolująca, dzięki której niska temperatura alkoholu może być utrzymywana przez kilka godzin. Oczywiście schładzacz ten trzeba odpowiednio przygotować, wkładając go wcześniej do zamrażarki na kilka minut.

Piwo można też ochłodzić wsadzając je do wiaderka z lodem. Zazwyczaj są one wykonywane z metalu i stali nierdzewnej. Wystarczy wypełnić je kostkami lodu i zanurzyć w nich butelki z piwem. Takie pojemniki na lód to świetny pomysł na prezent  dla birofila.

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności