Kosze na śmieci

240 produktów

Oferta koszy na śmieci prezentowanych w Fabryka Form jest niezwykle szeroka i dostosowana do potrzeb rozmaitych użytkowników. Podobnie rzecz ma się z workami na śmieci. Wśród oferowanych pojemników znalazły się kosze na śmieci pedałowe, jak i z klapką, kosze otwarte, kosze do segregacji. Ale są też nowoczesne, domowe kompostowniki. Prezentowane tu projekty występują w wielu rozmiarach i modelach oraz stylach - od klasycznych, przez retro, po nowoczesne i surowe. Kosze te wykonane są zarówno ze stali nierdzewnej, jak i z tworzywa i dostępne są w wielu kolorach, udowadniając, że kosz na śmieci wcale nie musi chować się po szafkach (chociaż kosze do zabudowy też posiadamy)! Zobacz cały opis

Pokaż:
1 z 4
NowośćKosz na śmieci EasyStore Luxe 5 l

369,00 zł

Kosz na śmieci EasyStore Luxe 5 l

Joseph Joseph
NowośćKompostownik z filtrem Collect 4 l

309,00 zł

Kompostownik z filtrem Collect 4 l

Joseph Joseph
NowośćKosz na śmieci EasyStore 5 l czarny

339,00 zł

Kosz na śmieci EasyStore 5 l czarny

Joseph Joseph
Kosz na śmieci Simplehuman 60 l szary

499,99 zł

Kosz na śmieci Simplehuman 60 l szary

Simplehuman
80 szt.NowośćWorki na śmieci Totem 30 l 80 szt.

149,00 zł

Worki na śmieci Totem 30 l 80 szt.

Joseph Joseph
20 szt.NowośćWorki na śmieci Titan & Porta 40 l 20 szt.

55,01 zł

Worki na śmieci Titan & Porta 40 l 20 szt.

Joseph Joseph
Kompostownik Campo

209,00 zł

Kompostownik Campo

Joseph Joseph(3)
    Kompostownik Campo

    209,00 zł

    Kompostownik Campo

    Joseph Joseph(3)
Kosz na śmieci Birillo

379,00 zł

Kosz na śmieci Birillo

Alessi(9)
Magazyn FF

Jaki wybrać kosz na śmieci?

Wydaje się, że wybór odpowiedniego kosza na śmieci jest dosyć prostym zadaniem – nic bardziej mylnego! Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele jest rodzajów pojemników na śmieci. Należy je umiejętnie dopasować do wielkości kuchni i zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Istotny jest także komfort użytkowania i możliwość zabudowy lub powieszenia kosza.

Wyróżnia się 3 podstawowe rodzaje koszy na śmieci do kuchni: kosze pedałowe, kosze push oraz kosze na podczerwień. Najczęściej wybierane są te pierwsze, które otwierane są za pomocą pedału bez konieczności dotykania pojemnika ręką. W koszach pedałowych pokrywa opada automatycznie, można też zablokować zawiasy, aby otworzyć ją na dłużej. Kolejnym rodzajem są kosze typu push. Charakteryzują się one otworem wrzutowym, otwierane są lekkim pchnięciem, wyposażone są w system cichego zamykania. Kosze typu push wyglądają estetycznie i są łatwe w czyszczeniu. Nowoczesnym rozwiązaniem jest wyposażenie kuchni w kosze na podczerwień, które otwierają i zamykają się automatycznie dzięki wbudowanemu czujnikowi.

Oddzielny rodzaj stanowią kosze do segregacji śmieci. W nowoczesnej kuchni można zdecydować się na kosze na śmieci do zabudowy, pojemniki wstawiane do szuflady, czy segregatory na śmieci do szafek kuchennych. Warto też zadbać o odpowiednie worki na śmieci oraz filtry, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Najczęściej kosze na śmieci wykonywane są z metalu (stali nierdzewnej) lub z tworzywa sztucznego (polipropylenu). Wybierając kubły na śmieci należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, czyli estetykę. To szczególnie ważne w przypadku koszy na śmieci do łazienki i pokoju, kiedy te pojemniki są zazwyczaj widoczne.

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł