Z holenderskiego Aalst do domów na całym świecie. Historia marki Brabantia

Brabantia jest firmą posiadającą rodzinne korzenie i blisko stuletnią tradycję. Pod koniec ubiegłego wieku podbiła rynek europejski i do dziś wiedzie prym w sprzedaży akcesoriów kuchennych oraz łazienkowych. Tworząc rzeczy trwałe, solidne i niezawodne, zdobyła zaufanie rzeszy zadowolonych klientów. Dziś chcemy przedstawić ją także Tobie.

Początki marki Brabantia

Od drobnych akcesoriów po recykling

Marka Brabantia powstała w roku 1919 w niewielkim holenderskim miasteczku Aalst (prowincja Brabant). Stworzyła ją piętnastoosobowa grupa, którą połączyły więzi rodzinne oraz pasja do tworzenia rzeczy pięknych i użytecznych. Pod pierwotną nazwą – Van Elderen & Co – rozpoczęli swą działalność od produkcji dzbanków, lejków oraz sit.

Dzbanki, radioodbiorniki i puszki po mleku...

Przełomowym momentem był rok 1930. Pracująca na zlecenie znanej dziś na całym świecie marki Philips, firma produkowała obudowy do odbiorników radiowych. W czasie wojny zawiesiła działalność, aby powrócić na rynek wraz z początkiem roku 1945. Co ciekawe, zajmowała się w tym czasie głównie recyklingiem puszek po skondensowanym mleku...

retro reklama Brabantia

Tak wyglądały produkty marki Brabantia w reklamie z lat 70.

Kosze na śmieci Brabantia

Kolejnym punktem zwrotnym okazał się rok 1955. To wówczas ruszyła pierwsza produkcja popularnych dziś koszy pedałowych, a w 1970 - kultowego wzoru Partice. Kolejne lata przyniosły tak długo oczekiwane zmiany: inwestycja w reklamę i rozszerzenie sprzedaży na terytorium całej Europy. W 1999 roku na rynek wprowadzone zaś zostały kosze z technologią Touch Bin - obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów sygnowanych logo Brabantia.

Głównym wyróżnikiem współczesnych koszy Brabantia jest ich wygląd! Marka udowadnia, że kosz nie tylko pełni swoją funkcję, ale też znakomicie wygląda, zgodnie z ideą marki "Make Waste Beautiful"!

kosze pedałowe Brabantia
kosz Bo Touch Bin

Korkociągi i ekologia

W roku 1985 marka wkroczyła na rynek z zaprojektowanym przez siebie akcesoriami kuchennymi, m.in. korkociągiem – był to strzał w dziesiątkę. Dziś liczbę sprzedanych sztuk można liczyć w milionach.

Produkty marki Brabantia posiadają niezbędne certyfikaty Unii Europejskiej

W miarę postępu rosła również świadomość ekologiczna przedsiębiorstwa, które w roku 2006 w swych fabrykach zaczęło korzystać z energii słonecznej. Otrzymanie certyfikatu Cradle to Cradle rozpędziło machinę pozytywnych wydarzeń – Brabantia została oficjalnym partnerem WeForest, The Ocean Cleanup i Plastic Whale. Została też dumnym sponsorem projektu Hunger. A to z pewnością dopiero początek!

korkociąg Tasty Colours
pojemniki kuchenne Brabantia

Chlebak Brabantia – ulubieniec milionów

Mówiąc o marce Brabantia, nie sposób ominąć tematu chlebaków tej marki, które są powszechnie znane i lubiane. Słyną z solidności i niezawodności, są dostępne w wielu ciekawych kolorach i co najważniejsze – ich szczelność jest bardzo wysoka.

Równie popularne są pojemniki Brabantia, które sprawdzają się przede wszystkim do przechowywania żywności, ale nie tylko. Najczęściej mają praktyczne okienko, przez które można zobaczyć poziom ich zawartości. Są szczelne i solidne, a szeroki wybór kolorystyki sprawia, że można je dopasować do każdej kuchni. 

Misja marki Brabantia

Misją marki jest tworzenie rzeczy pięknych i użytecznych zarazem. Oferuje ona produkty charakteryzujące się prostotą i funkcjonalnością, dzięki którym codzienne życie staje się łatwiejsze. Znajdziemy wśród nich kosze na śmieci, funkcjonalne deski do prasowania, stylowe akcesoria do łazienki i kuchni, kosze na pranie, a także suszarki na bieliznę.

Nagrody i certyfikaty

Projekty z logo Brabantia docenione zostały na całym świecie - w 2014 otrzymały one certyfikat Cradle to Cradle™, zaś dwa lata później marka otrzymała nagrodę Dutch Design Award.
składany kosz na pranie Brabantia
deski do prasowania Brabantia

Gwarancja jakości i szeroki wybór wzorów

Niezawodność produktów potwierdza 10-letnia gwarancja producenta. Bogactwo form oraz wariantów kolorystycznych pozwala dobrać model, który idealnie dopasuje się do wystroju wnętrza oraz indywidualnych wymagań. Najlepsi projektanci zadbali, aby produkty marki Brabantia były nie tylko użyteczne, ale także przyjemne w użytkowaniu.

Mając na uwadze dobro wspólne oraz przyszłość kolejnych pokoleń, cały asortyment powstaje z najlepszych materiałów i poddawany jest rygorystycznej kontroli. Kolekcja kuchennych akcesoriów Tasty Colours zachwyca zaś soczystymi barwami i szerokim wyborem użytecznych narzędzi, niezbędnych w procesie gotowania. Jest coś i dla miłośników minimalizmu – kolekcja Essential.

Brabantia, czyli marka z tradycją i gwarancją najwyższej jakości

Brabantia oferuje wszystko, co niezbędne jest w każdym domu – akcesoria kuchenne i łazienkowe, kosze na śmieci, akcesoria do prasowania oraz suszarki do ubrań. To nie tylko sprawdzona marka – to lata doświadczenia i ogromna pasja, dzięki której najwyższa jakość idzie w parze z troską o środowisko.
akcesoria kuchenne Tasty Colours Crabantia

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł