otwieracze do butelek

36 produktów

Czy otwieracz do butelek może być designerski? Zdecydowanie tak! Wśród prezentowanych u nas otwieraczy, które bez problemu poradzą sobie nawet z najbardziej upartym kapslem, znalazły się zarówno otwieracze o klasycznym kształcie, jak i takie o dość oryginalnej formie - przypominającej kapsel, tajemniczego stworka lub... diabła! Takie otwieracze będą nie tylko praktycznym uzupełnieniem zestawu kuchennych narzędzi, ale również wesołym prezentem dla miłośnika piwa lub... oranżady.

A jak już jesteśmy w temacie amatorów złotego trunku - może zainteresują go nasze akcesoria do piwa?

Zobacz cały opis

Pokaż:
1 z 1
Otwieracz Aperto 5w1

39,00 zł

Otwieracz Aperto 5w1

Gefu(6)
Otwieracz do słoików i butelek Practico

79,00 zł

Otwieracz do słoików i butelek Practico

Gefu(2)
Otwieracz do butelek Johnny Catch

92,00 zł

Otwieracz do butelek Johnny Catch

Hoefats(1)
Otwieracz do butelek Hamburger Heber

99,00 zł

Otwieracz do butelek Hamburger Heber

Philippi(1)
Otwieracz wielofunkcyjny Sesam

114,90 zł

Otwieracz wielofunkcyjny Sesam

Moha(1)
Otwieracz do butelek Droplet

91,00 zł

Otwieracz do butelek Droplet

J-me(1)
Otwieracz do butelek Sinos

56,00 zł

Otwieracz do butelek Sinos

Zack(5)
Otwieracz do butelek Tube

74,00 zł

Otwieracz do butelek Tube

Philippi(1)
Otwieracz do szampana Vacu Vin

29,90 zł

Otwieracz do szampana Vacu Vin

Vacu Vin(2)
Nóż kelnerski Cameri

79,00 zł

Nóż kelnerski Cameri

Gefu
Otwieracz do butelek Utilo

119,00 zł

Otwieracz do butelek Utilo

Blomus(2)
6 el.Zestaw akcesoriów barowych Original 6 el.

1081,00 zł

Zestaw akcesoriów barowych Original 6 el.

Stelton
Otwieracz kleszczowy do szampana Vacu Vin

76,90 zł

Otwieracz kleszczowy do szampana Vacu Vin

Vacu Vin
Otwieracz do butelek Stelton

175,00 zł

Otwieracz do butelek Stelton

Stelton
Otwieracz do butelek Toola

58,00 zł

Otwieracz do butelek Toola

Umbra
Otwieracz do butelek Essential

21,90 zł

Otwieracz do butelek Essential

Brabantia(1)
Otwieracz do butelek Trick Stick

57,90 zł

Otwieracz do butelek Trick Stick

Vacu Vin
Otwieracz do butelek Profile 2.0

34,90 zł

Otwieracz do butelek Profile 2.0

Brabantia(1)
Otwieracz do butelek Primeline

65,00 zł

Otwieracz do butelek Primeline

Gefu(1)
Otwieracz do butelek Roll

115,00 zł

Otwieracz do butelek Roll

Umbra
Otwieracz do butelek Kitchen Active Design

69,00 zł

Otwieracz do butelek Kitchen Active Design

Guzzini
Otwieracz do butelek Ercolino 19 cm

170,00 zł

Otwieracz do butelek Ercolino 19 cm

Alessi
Pokaż:

Magazyn FF

Aby usprawnić sobie codzienne funkcjonowanie, warto postawić na praktyczny otwieracz do butelek. Każdy z nas powinien mieć taki w swoim domu. Dzięki niemu możliwe jest bezpieczne otwarcie butelek z kapslem, ale i znacznie łatwiejsze stanie się odkręcenie plastikowej zakrętki czy butelki z szampanem.

Otwieracz do kapsli

Okazuje się, że ten prosty przyrząd ma długą historię. Został opatentowany w 1893 roku przez Alfreda Louisa Bernardina. Otwieracz jego projektu był jednak na stale przytwierdzony do stołu, co sprawiało, że nie mógł być użyteczny w każdym miejscu – coś dla tych, który lubią usiąść z piwem... albo trzema. Jednak rok później William Painter opatentował ręczny, a więc bardziej uniwersalny otwieracz do nakrętek, w formie takiej, jaka sprawdza się do dzisiaj. Warto wiedzieć, że Painter jest też wynalazcą zamknięć koronkowych. Ciekawe, że 1892 roku wymyślił kapsel, a dopiero dwa lata później urządzenie, które pozwoli go otworzyć… Wielkie umysły chodzą jednak własnymi ścieżkami!

Oczywiście da się innymi sposobami poradzić sobie z tego typu zamknięciem, ale nie jest to polecane. Zdecydowanie bezpieczniej jest, gdy postawi się na otwieracz do kapsli. Przykłada się go do nakrętki tak, by jej górna część opierała się na jego powierzchni, a dolna zaczepiała o ząbki. Przyrząd działa na zasadzie dźwigni. Pociągając rączkę otwieracza do góry, zdejmuje się kapsel, a do tego nie ma ryzyka pokaleczenia dłoni o ostre zakończenie.

Otwieracz do piwa

Oczywiście najczęściej kupujemy otwieracz do piwa. Amatorzy złotego trunku zdecydowanie wolą kupować napój w butelkach niż w puszkach. Nie ma co się zagłębiać w szczegóły – takie są fakty. Aby jednak móc skonsumować napój z pianką, muszą go sobie otworzyć. Chociaż zdarzają się butelki z zakrętką, najczęściej jednak stosuje się klasyczny kapsel. Otwieracz butelek to więc jeden z podstawowych elementów wśród akcesoriów do piwa na wyposażeniu każdego piwosza. Właśnie dlatego wiele dostępnych otwieraczy ma kompaktowe wymiary – by zmieściły się do kieszeni, torebki, plecaka... 

Oczywiście otwieracz do butelek nie musi służyć tylko i wyłącznie do otwierania piwa. Na kapsel zamykane są również wody mineralne i źródlane, soki świeżo wyciskane, oranżady. Nie musisz się więc martwić, jak poradzić sobie z kapslem w ogródku, podczas pikniku czy na plaży – wystarczy wziąć Twojego kieszonkowego przyjaciela ze sobą. Popularnym rozwiązaniem jest brelok otwieracz. Zarówno o klasycznym kształcie przypominającym ten opatentowany przez Williama Paintera z kółeczkiem lub łańcuszkiem, jak i w bardziej fantazyjnej formie. Brelok otwieracz do piwa ma tę przewagę nad innymi tego typu akcesoriami, że przyczepiony do kluczy zawsze będzie po ręką. 

W domu warto mieć nieco większy otwieracz z wygodną rączką. Dobrze, by miał solidną konstrukcję: dzięki temu posłuży na lata. Każdy otwieracz do kapsli ma metalowe oczko, jednak rękojeść wykonana może być z różnego rodzaju tworzywa – wówczas przyjmuje najróżniejszą postać, często zdobioną czy zadrukowaną w fantazyjny sposób.

Na prezent dla chłopaka doskonałe są otwieracze do piwa z nadrukiem. Najczęściej znajdują się na nich jakieś zabawne obrazki czy napisy. Takie śmieszne otwieracze do piwa spodobają się każdemu. Wnoszą do kuchni nieco optymizmu, przykuwają uwagę, nierzadko śmieszą. Śmieszny otwieracz do piwa może swój charakter zawdzięczać nie tylko nadrukowi, ale i formie; na przykład w Fabryce Form kupić można akcesorium w kształcie słońca, diabła, kotka. Co więcej, ciekawe otwieracze do piwa dostępne są w bogatej kolorystyce.

Gdy szukasz oryginalnych gadżetów do kuchni, dobrym pomysłem będzie ścienny otwieracz do butelek. Powieszony na ścianie nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale i zawsze będzie w pogotowiu. Alternatywą jest otwieracz do butelek z magnesem, który można umieścić na lodówce. Bardzo praktyczny jest też otwieracz do butelek z pojemnikiem na kapsle – od razu zbiera je za Ciebie, by po imprezie nie znajdowały się w każdym zakątku domu.

Otwieracz do nakrętek

Otwieracze do butelek to głównie te do kapsli, ale bywa, że trudność sprawia także otwarcie butelek z plastikową nakrętką. Takich, jakie są na sokach, wodach mineralnych, olejach. Na szczęście producenci kuchennych gadżetów pomyśleli i o tym. Otwieracze do nakrętek wykonane są z tworzyw sztucznych. Mogą przypominać kleszcze, a mogą mieć znacznie ciekawsze kształty, na przykład w kształcie żółwia.

Otwieracz do szampana

Otwieracze do kapsli, do nakrętek, korkociągi – to znamy. Jednak czy są akcesoria, które ułatwiają otwarcie butelek, ale z szampanem? Okazuje się, że tak! To dobra wiadomość nie tylko dla osób organizujących sylwestrową zabawę, ale i miłośników Prosecco. Z otwieraczem do szampana wyciągnięcie korka wina musującego będzie znacznie prostsze.

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności