Nawilżacze powietrza

25 produktów

Za sucho? Za zimno? A może zapach, delikatnie mówiąc, nie ten? Design dba nie tylko o piękne dodatki, ale również o to byśmy w naszych wnętrzach czuli się dobrze w sensie fizycznym. Zimą, w związku z mocnym ogrzewaniem, często zmagamy się ze zbyt suchym powietrzem w pomieszczeniach, w których śpimy.

W takim wypadku z pomocą przyjdą nowoczesne nawilżacze powietrza, które charakteryzują się nie tylko zastosowaniem nowoczesnych technologii (nawilżacze ultradźwiękowe), ale również pięknym, minimalistycznym wyglądem, którego nie powstydzi się żadne nowoczesne wnętrze. W naszej ofercie znajdują się oczywiście najpopularniejsze nawilżacze ewaporacyjne, ale to nie wszystko. Wśród produktów dostępnych w tej kategorii dostępne są również aromatyzery oraz nawilżacze z olejkami, które zadbają także o przyjemne zapachy w pomieszczeniach naszych domów. 

Zobacz cały opis

Pokaż:
1 z 1
Aromatyzer Nina biały

349,00 zł

Aromatyzer Nina biały

Stadler Form
Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Karl duży

1999,00 zł

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Karl duży

Stadler Form
Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Karl

1399,00 zł

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Karl

Stadler Form
Aromatyzer Lina biały

99,00 zł

Aromatyzer Lina biały

Stadler Form
Osuszacz powietrza Theo biały

1299,00 zł

Osuszacz powietrza Theo biały

Stadler Form
Aromatyzer Tina biały

269,00 zł

Aromatyzer Tina biały

Stadler Form
Dyfuzor zapachowy Milano Plus

Nowa cena:332,99 zł 
Stara cena:369,99 zł Rabat:-10%

Dyfuzor zapachowy Milano Plus

Soehnle
  Dyfuzor zapachowy Milano Plus

  Nowa cena:332,99 zł
  Stara cena:369,99 zł Rabat:-10%

  Dyfuzor zapachowy Milano Plus

  Soehnle
Osuszacz powietrza Albert

2799,00 zł

Osuszacz powietrza Albert

Stadler Form
Pokaż:
Magazyn FF

Suche powietrze w domu niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wskazuje się, że wilgotność powietrza w domu czy w biurze powinna oscylować w granicach 40-60%. Poziom wilgotności w domu z łatwością można zmierzyć przy pomocy urządzenia, jakim jest higrometr. Natomiast optymalną wilgotność w mieszkaniu pozwoli nam utrzymywać funkcjonalne urządzenie, jakim jest nawilżacz powietrza. Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać?

Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu wilgotności w mieszkaniu jest użytkowanie nawilżacza powietrza, który wytwarza parę wodną i w ten sposób nawilża pomieszczenie. Dostępne w Fabryka Form nawilżacze powietrza różnią się między sobą zasadą działania. Poznaj ich wszystkie rodzaje i dowiedz się, jak nawilżyć powietrze w pokoju.

 • Nawilżacze parowe

Nawilżacze parowe wyposażone są w grzałkę podgrzewającą wodę, dzięki czemu z urządzenia wydobywa się para wodna. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest prosta konstrukcja i niska cena. Dzięki wysokiej temperaturze potrzebnej do powstania pary możemy mieć pewność, że ewentualne bakterie gromadzące się w zbiorniku z wodą ulegają zniszczeniu. Dzięki temu nawilżacze parowe są wysoce higieniczne. Ponadto do ich prawidłowego działania nie są wymagane żadne dodatkowe elementy, np. filtry, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Nawilżacze ultradźwiękowe do swojego działania wykorzystują fale ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki wodę, czego efektem jest produkcja nawilżającej mgiełki pary wodnej. Ich zaletą jest niski pobór prądu, wysoka wydajność oraz cicha praca, choć trzeba podkreślić, że ultradźwięki są słyszane przez zwierzęta i mogą u nich powodować niepokój czy rozdrażnienie.

Nawilżacze ewaporacyjne składają się ze zbiornika na wodę, wkładu nawilżającego i wiatrak. Tego typu urządzenia zasysają powietrze, następnie przepuszczają je przez matę ewaporacyjną, w efekcie czego emitują delikatną mgiełkę nawilżającą. Zjawisko ewaporacji uznawane jest za najbardziej naturalną metodę nawilżania powietrza. Nawilżacze ewaporacyjne są wydajne, higieniczne i zużywają mało prądu.

Nawilżacze powietrze z aromatyzerem to urządzenia, dzięki którym możemy cieszyć się nie tylko nawilżonym, ale i pięknie pachnącym powietrzem, a to wszystko za sprawą olejków eterycznych, które można dodawać do tego typu nawilżaczy.

W naszej ofercie znajdziesz również urządzenia łączące w sobie funkcję oczyszczania i nawilżania powietrza.Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem nie dość, że filtrują, to dodatkowo dbają o prawidłowy poziom wilgotności powietrza.

Nawilżacz powietrza to najskuteczniejszy, choć nie jedyny sposób na utrzymanie prawidłowego poziomu wilgotności w mieszkaniu. Więcej sposobów na nawilżanie powietrza znajdziesz w Magazynie FF: Suche powietrze w mieszkaniu? Podpowiadamy jak je nawilżyć

Najlepszy nawilżacz powietrza, czyli jaki?

Dobry nawilżacz powinien być przede wszystkim wydajny, a zarazem cichy, bezpieczny w eksploatacji, odporny na zanieczyszczenia i prosty w obsłudze. Warto również zwrócić uwagę na design urządzenia, które musi znajdować się w eksponowanym miejscu we wnętrzu, by dobrze spełniać swą funkcję. W Fabryka Form znajdziesz szeroki wybór nawilżaczy powietrza, które odznaczają się nie tylko wysoką jakością wykonania i świetnymi parametrami, ale też ciekawym, oryginalnym wzornictwem, dzięki czemu z łatwością można dopasować model nawilżacza do wystroju wnętrza.

I na koniec mamy jeszcze jedną poradę. Wiele osób zastanawia się, jaką wodę do nawilżacza powietrza wybrać, by zapewnić odpowiednie działanie urządzenia. Już spieszymy z odpowiedzią. Do nawilżaczy ultradźwiękowych najlepiej wlewać wodę destylowaną lub poddaną odwróconej osmozie. Z kolei do nawilżaczy parowych i ewaporacyjnych można wlewać wodę z kranu, jednak warto ją uprzednio przefiltrować.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Jak nawilżyć powietrze w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Magazynie FF: Weź głęboki oddech! Nawilżacze i oczyszczacze powietrza do domu.

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności