Jalo - piękne przedmioty chroniące życie

Od jakiegoś czasu w ofercie FF znaleźć można czujniki dymu i gaśnice kuchenne marki Jalo. Te, kojarzące się ze wzornictwem przemysłowym, urządzenia znalazły się w naszym sklepie nie bez powodu. Produkty Jalo wyróżnia bowiem nie tylko skuteczność i zastosowanie innowacyjnej technologii, ale również nieskazitelny design, zainspirowany skandynawskim etosem prostoty.

Inspirujące produkty marki Jalo projektowane są po to, aby ratować ludzkie życia. Wysokiej jakości urządzenia o intrygujących formach, takie jak czujniki dymu i gaśnice domowe, zapewniają bezpieczeństwo w warunkach domowych. Na 10,000 sprzedanych produktów Jalo przypada jedno ocalone życie — nie dziwi zatem, że ta mała firma z siedzibą w Helsinkach otrzymała już liczne nagrody za swoje oryginalne projekty, m.in. Red Dot Design Award w 2011 roku. Produkty Jalo to piękne urządzenia łączące skandynawską estetykę z nordycką funkcjonalnością.

Czujniki dymu Kupu i Kupu 10

W ofercie marki znajdziemy dwa rodzaje czujników dymu zaprojektowane przez Harriego Koskinena: Kupu i Kupu 10. Wyglądają one właściwie identycznie, różniąc się jedynie dostępną paletą kolorów. Są to płaskie kostki o zaokrąglonych narożach obleczone w miękką tkaniną i wyposażone w optyczny mechanizm, wykrywający w powietrzu mikrocząsteczki dymu i czadu.

Te dwa typy różnią się jedynie rodzajem zasilania: Kupu zasilany jest trzema bateriami litowymi o napięciu 3V, zaś Kupu 10 wyposażony został w akumulator objęty 10-letnią gwarancją. Czujniki dostępne w kilku wariantach kolorystycznych przymocowuje się do sufitu, aby w razie niebezpieczeństwa w porę nas ostrzegły. Poza tym, o ile ładniej niż standardowe czujniki prezentują się we wnętrzu. Można je wręcz pomylić ze ścienną dekoracją!

czujnik dymu kupu 10 jalo
czujnik dymu kupu jalo

Czujniki dymu Lento

Czujniki Kupu wyglądają na suficie bardzo ładnie... ale czujniki Lento to prawdziwe małe dzieła sztuki użytkowej! Działające na takiej samej zasadzie jak prostsze Kupu, czujniki Lento mają formę efektownych i przyciągających wzrok owadów. Sporej wielkości ćma dostępna w jednym z pastelowych kolorów będzie oryginalnym strażnikiem bezpieczeństwa wszystkich domowników.

czujnik dymu lento jalo różowa ćma 1
czujnik dymu lento jalo różowa ćma 2

Domowa gaśnica Phoenix

Phoenix, zaprojektowana przez Oivę Toikka, to pierwsza na świecie gaśnica przeznaczona specjalnie do użytku kuchennego. Lekka i niewielka, jest przede wszystkim łatwa w użyciu dzięki intuicyjnej dyszy rozpylającej. Ponadto jest zwyczajnie ładna i z pewnością będzie dostojnie prezentować się na blacie wśród innych kuchennych utensyliów.

gaśnica domowa phoenix jalo

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności