Pyszne lemoniady sposobem na letnie orzeźwienie

Życie daje Ci cytryny? W takim razie wiesz co robić. Lemoniady <3

  lemoniada piknik na świeżym powietrzu lato

"Life gives you lemons"? Świetnie! Możesz zrobić lemoniadę i iść na piknik.

Ice ice baby...

Lemoniada, synonim orzeźwienia. Najpopularniejsza jest ta zrobiona z cytryn, ale hej – przecież właśnie zaczyna się lato! Na straganach jest pełno świeżych owoców, z których napoje są równie pyszne. 

Kwaśne, ale zdrowe

W piśmie "Medical Times" z 1846 roku znalazła się informacja o stosowaniu lemoniady jako lekarstwa w szpitalach paryskich!

Historia cytryną się toczy

...vanilla!

Ze względu na łatwą dostępność do cytryn i trzciny cukrowej, to pierwotni mieszkańcy dzisiejszych Indii jako pierwsi rozsmakowali się w napoju o nazwie "nimbu pani". Uważa się go za pradziada dzisiejszej lemoniady.

Pierwsze pisemne wzmianki o lemoniadopodobnym napoju datowane są na 1000 rok i pochodzą z Egiptu. W tamtych czasach nazywano go "qatarmizatem". Lemoniada brzmi jednak apetyczniej, prawda?

Amerykańskie święto lemoniady

W Stanach Zjednoczonych obchodzi się Narodowy Dzień Lemoniady. Przypada on 20 sierpnia. Nic w tym dziwnego, w końcu sprzedaż lemoniady to pierwszy krok w świat biznesu dla wielu małych Amerykanów!
  karafka eva solo owoce
  słoje oszronione kilner lemoniada
  wyciskacz do cytrusów koziol

Lemoniada nie przestała podbijać serc. W XVII wieku powstała w Paryżu "Kompania Lemoniadowa", która dostała monopol (!) na sprzedaż lemoniady. Należący do kompanii uliczni sprzedawcy wyszli na ulicę i zaczęli sprzedawać napój z pojemników, które nosili na plecach.

A co z gazowaną wersją lemoniady, która też ma swoich zwolenników?

Lemoniada z bąbelkami musiała trochę poczekać na swojego wynalazcę. Woda gazowana powstała dopiero pod koniec XVIII wieku. Dopiero 60 lat później weszła do powszechnego obiegu i sprzedawano ją przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, na bazarowych straganach.

Brrr, zimno!

Debiut mrożonej lemoniady miał miejsce w Neapolu w 1840 roku.
Forma do lodu pingwiny

23,00 zł

Forma do lodu pingwiny

Lekue (1)
Słomki do napojów Cheers 8 szt.

34,00 zł

Słomki do napojów Cheers 8 szt.

Koziol
Pojemnik na lód Ananas Bloomingville

336,00 zł

Pojemnik na lód Ananas Bloomingville

Bloomingville
  foremki do lodu pingwiny
  koziol wyciskarki XL

Zachęcamy Was...

gorąco cool do robienia pysznej lemoniady, która jest świetnym sposobem na radzenie sobie z upałami! A jeśli lemoniada Wam nie wystarcza, to może czas na prawdziwie zmrożony deser, czyli lody?

Tutaj znajdziecie kilka przepisów na domowe lody truskawkowe.

To co może się przydać, jeśli robisz lemoniady:

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 150 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 13 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii, m.in. w celu zaprezentowania treści najbardziej odpowiadających zainteresowaniom użytkowników, a także w celach statystycznych i reklamowych. Więcej informacji w Polityce Prywatności