Ramka na kilka zdjęć - miejsce na wiele wspomnień

Serce ściska Ci się z żalu, kiedy przeglądasz zdjęcia z wakacji ze świadomością, że w ramce zmieści się tylko jedno? Dzięki multiramom ten problem odchodzi w niepamięć! A w pamięci zostaje miejsce tylko dla pięknych wspomnień.

Ramka na kilka zdjęć to prawdziwa gratka dla osób, które uwielbiają otaczać się miłymi wspomnieniami, pięknymi pejzażami, czy wizerunkiem ukochanych osób. Możliwość ekspozycji nawet kilkunastu ulubionych fotografii za pomocą jednej multiramy ucieszy każdego amatora funkcjonalnych rozwiązań. Poza swoją główną rolą swoistej galerii wspomnień, ramki na kilka zdjęć stanowią mocny i efektowny element dekoracyjny. Co równie ważne, są świetnym sposobem na błyskawiczne ocieplenie surowego wnętrza. 

zdjęcia polaroid

Które na ścianę, które do szuflady? Dzięki ramkom na kilka zdjęć takie dylematy przestają zajmować głowę.

Multirama na zdjęcia często zaskakuje formą i kształtem. Odchodzi od tradycyjnego modelu płaskiej oprawy złożonej z czterech ramek otaczających fotografię. Jeśli chodzi o ekspozycję zdjęć, można śmiało postawić tezę, że wyobraźnia projektantów nie zna granic! Na tym obszarze, szczególny popis możliwości daje marka Umbra - ramki kanadyjskich projektantów zachwycają bogactwem pomysłowych kształtów, nietypowych form i wysoką jakością wykonania. Ogromna popularność ramek Umbra z pewnością jest zasłużona!

Wbrew pozorom, ekspozycja kilku zdjęć w jednej ramce wcale nie musi być skomplikowana. Wręcz przeciwnie, może być banalnie łatwa. Tu triumf święcą multiramy o niesłychanie prostej konstrukcji, która opiera się na... sznurku i spinaczach. Źródła tego pomysły należy doszukiwać się w fotograficznych ciemniach, gdzie właśnie w taki sposób, niczym zwykłe pranie (!), wieszano na sznurkach wywołane fotografie.

Sposób na rodzinne niesnaski 

Znane powiedzenie, że z rodziną jest dobrze tylko na zdjęciach nie zawsze jest prawdziwe, ale jeśli tak... to warto je wykorzystać w stu procentach! Ramka na kilka zdjęć to świetny sposób na zbliżenie do siebie członków rodziny, którzy na co dzień za sobą nie przepadają :) Multirama ze zdjęciami bliższej lub dalszej rodziny nie pozwoli domownikom zapomnieć o ich korzeniach.

Niektóre ramki na wiele zdjęć umożliwiają kilkupoziomową aranżację fotografii. W ten sposób można stworzyć ścienne drzewo genealogiczne, gdzie najwyższej umieścimy czarno-białą fotografię dziadków, niżej naszych rodziców, potem nas, a na samym dole - naszych pociech. Warto pamiętać, że rodzinne zdjęcia są jak wino - im starsze, tym lepsze. Zazwyczaj dopiero po wielu latach nabierają dla nas szczególnej wartości...

Psst! W Magazynie "Jak wyeksponować rodzinne zdjęcia" znajdziecie inne sposoby na aranżację rodzinnych fotografii!

zdjęcia rodzinne

Rodzinne zdjęcia stanowią bezcenną pamiątkę, często docenianą dopiero po latach.

Lekarstwo na lepszą pamięć

Nawet najstaranniejsza lista to-do nie sprawdzi się, jeśli schowamy ją głęboko do torby lub powiesimy na lodówce, gdzie ma duże szanse zaginąć w gąszczu innych papierów i list zakupów. Natłok obowiązków sprawia, że nasza pamięć zaczyna działać wybiórczo, wyrzucając bez żalu niektóre istotne zadania do wykonania (zwłaszcza jeśli nie są one przyjemne!). I właśnie tutaj odkrywamy kolejne zastosowanie multiramek na zdjęcia - zwłaszcza tych wyposażonych w klipsy. Taka konstrukcja pozwala na używanie multiramy jako skutecznego przypominacza o dekoracyjnym charakterze.

stojak na zdjęcia i notatki umbra
multirama na zdjęcia i notatki umbra

Poza swoją funkcją alarmującą o ważnych wydarzeniach takich jak wizyta u lekarza czy wywiadówka, multiramka na zdjęcia i notatki może posłużyć jako pomoc naukowa w pokoju ucznia. To świetny sposób na naukę słówek, które ramka przemyci w miłym towarzystwie pocztówek i zdjęć z wakacji. Taki funkcjonalny i pomysłowy gadżet zostanie doceniony przez każde dziecko.

Czułe słówka

Bądźmy dla siebie mili! W ramce na kilka zdjęć można umieścić kartkę z miłym słowem dla innego domownika. Gdy rano je przeczyta, z pewnością rozpocznie dzień w dobrym nastroju.

Multidekoracja

Last but not least! O dekoracyjnej roli multiramek trudno zapomnieć, ale nie zaszkodzi ją podkreślić. Ramka na wiele zdjęć to sposób na wiele dekoracyjnych elementów. Obok osobistych fotografii można umieścić w niej zdjęcia artystyczne znanych fotografów lub serię pocztówek dedykowanych najsłynniejszym arcydziełom malarstwa. Poza wypełnieniem, ważna jest sama oprawa. Dlatego podejmując decyzję o aranżacji wnętrza za pomocą galerii zdjęć, trzeba przyłożyć szczególną wagę do wyboru odpowiedniej ramki. Aby uniknąć przerostu formy nad treścią, warto znaleźć minimalistyczną multiramkę w skandynawskim duchu, która nie przytłoczy fotografii, lecz w pełni wydobędzie ich piękno oraz podkreśli charakter. 

Niebanalnym rozwiązaniem będzie listwa z łańcuszkami, na której można powiesić kilka ulubionych zdjęć. W ten sposób staną się one elementem, który przyciągnie spojrzenia wszystkich gości, dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór fotografii do tego rodzaju multiramek. 

                                                                                             ***

Zdjęcia można oprawić na miliony sposobów - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia aranżującego. Multiramka to jedna z najszybszych i najefektowniejszych metod ekspozycji zdjęć. Warto także pamiętać, że z pomocą kilku pojedynczych ramek na zdjęcia można stworzyć zupełnie nową, własną i niepowtarzalną multiramę.

Nasza rada

A może masz dużo zdjęć, które niekoniecznie nadają się na wystawkę, ale przywołują miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy? Na takie fotografie polecamy albumy na zdjęcia wklejane lub albumy tradycyjne.
 
multiramka do salonu

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności