Ramki na zdjęcia Umbra - piękne wspomnienia wymagają pięknej oprawy

Na dworze lato w pełni, a tym samym rozpoczął się sezon urlopowy. Bez względu na to, czy planujemy wyjazd w nowe, nieznane miejsce, czy tylko chcemy odwiedzić rodzinę na wsi, z pewnością musimy zabrać ze sobą aparat fotograficzny, by uwiecznić piękne wspomnienia i móc do nich wrócić, kiedy tylko zapragniemy. Zamiast trzymać fotografie zamknięte na dysku komputera, warto je oprawić w ramki na zdjęcia i umieścić w widocznym miejscu.

Dlaczego wspomnienia są tak ważne?

Fotografie przywołują miłe wspomnienia. Dlaczego są one tak ważne? Pozwalają nam określić sens naszego życia, przypomnieć sobie o wartościach, którymi powinniśmy się kierować. Chronią przed zapomnieniem bliskich nam osób i przyjemnych wydarzeń...

Ramki Umbra przywołają wspomnienia!

Właśnie dlatego bardzo często kolekcjonujemy różne przedmioty – nie tylko dla samej potrzeby gromadzenia, ale także dla wspomnień związanych ze zdobyciem danego eksponatu. One dają nam najwięcej szczęścia. Pozwalają na snucie opowieści i zacieśnianie więzów z innym ludźmi. Podobną rolę odgrywają zdjęcia. Pięknie oprawione, umiejscowione w przeszklonych gablotach, witrynach lub na ścianie nie tylko stanowią wspaniałą i autorską dekorację, ale i pozwalają na kolekcjonowanie wspomnień, dzielenie się nimi z najbliższymi i przywoływanie ich, kiedykolwiek poczujemy taką potrzebę.

Przywołaj wspomnienia z marką Umbra

Marka Umbra powstała w 1979 roku w Toronto, jako odpowiedź na bardzo konkretną potrzebę – brak akcesoriów domowych o nowoczesnym i eleganckim designie, funkcjonalnych i uniwersalnych. Od tego czasu marka słynie z oryginalnych projektów, które tworzy we współpracy z młodymi designerami.

W ofercie firmy znajdziemy takie produkty jak:

dekoracje ścienne,
wieszaki,
zegary,
• biżuterię,
• albumy,
ramki na zdjęcia.

Pierwsze ramki na zdjęcia tej marki powstały już na początku lat 90. i szybko zyskały popularność – szczególnie modele pozwalające zamieścić w jednej oprawie więcej niż jedną fotografię. Przez lata pomysł udoskonalano aż do dziś. Wykonane ze szkła i metalu nie tylko zdobią wnętrze, ale i sprawiają, że momenty uwiecznione na zdjęciach stają się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

ramka na zdjęcia Umbra Fabryka Form
multiramka na zdjęcia Umbra

Stojąca ramka na zdjęcia

Ramka ze zdjęciem na biurku w pracy to idealna dekoracja!

Zdjęcia można oprawiać na wiele sposobów. Mogą zawisnąć na ścianie albo stanąć na komodzie. Ramka może eksponować jedną fotografię lub wiele. Najbardziej popularne są oczywiście te klasyczne, które stawiamy na biurkach. Najczęściej wykorzystuje się je do prezentacji portretów rodzinnych lub zdjęć ze szczególnie ważnych wydarzeń. Możemy umieścić je w dowolnym miejscu, przekładać, przestawiać, zabrać do pracy, chować i wyjmować. To ich duża zaleta, która pozwala nam swobodnie kontrolować przywoływanie wspomnień.

Tak wyjątkowe fotografie, które wywołują tyle uczuć, potrzebują wyjątkowej oprawy. Połączenie szkła z metalem jest wręcz klasyczne. Geometryczna biała ramka, zbudowana z trójkątnych elementów wpasuje się idealnie w nowoczesny wystrój wnętrza i będzie przyciągać wzrok, eksponując nasze wspomnienia i szczęśliwe chwile. Do bardziej klasycznych pomieszczeń sprawdzi się drewniana oprawa. Jeśli masz dylemat, które zdjęcie jest dla Ciebie najważniejsze – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz wybrać kilka! Dzięki Umbra możesz zdecydować się na ramkę na kilka zdjęć.

Które zdjęcia powinny zawisnąć na ścianie?

Kiedy chcemy, by nasze zdjęcia zawisły na ścianie, by móc przywoływać miłe wspomnienia w każdej chwili, możemy wybrać zwykłe, pojedyncze ramki, jakich pełno w każdym sklepie. Warto jednak zastanowić się nad piękniejszą oprawą. Ramka na zdjęcia Luna wzięła swoją nazwę od księżyca, który jest jej pierwowzorem. Stworzy na ścianie barwną mozaikę utworzoną z najciekawszych fotografii rodzinnych i sama stanie się ozdobą Twojego wnętrza.

Miłośnikom stylu skandynawskiego z pewnością do gustu przypadnie równie piękna oprawa wykonana z surowego drewna, eksponująca nie tylko zdjęcia, ale także naturę i prostotę. Pozornie sprawia wrażenie chaotycznego połączenia pojedynczych ramek i tym samym przyciąga wzrok. Po chwili jednak zaczniemy dostrzegać w niej harmonię i piękno. Ramki na zdjęcia Edge są idealne do eksponowania najpiękniejszych, rodzinnych wspomnień.

Ramki nie tylko na ścianę

Jak zaprezentować zdjęcia? Możesz wykorzystać do tego ramki na ścianę, stojaki lub ramki wiszące! Wybierz kształt i kolorystykę, która będzie pasowała do Twojego wnętrza.

Jak zaprezentować zdjęcia z wakacji, czyli o zaletach stojaków

Zdjęcia możemy umieszczać także na wiszących ramkach 3D, a nie tylko w klasycznych ramkach. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli chcemy przez dłuższy czas rozkoszować się wspomnieniami z wakacji lub ważnego, rodzinnego wydarzenia.

Dużą zaletą takiej formy eksponowania zdjęć jest mobilność tego akcesorium i możliwość łatwej wymiany fotografii na inną. Najczęściej nie potrzeba nawet zdejmować szyby. Takie rozwiązanie spotkamy w modelu Crowd, który doskonale będzie wyglądał na biurku we wnętrzu modernistycznym, czy Fotofalls w pomieszczeniach industrialnych i nowoczesnych. Bez większego wysiłku możemy wymieniać fotografie na nowe, by te stare przenieść do albumu albo wybrać jedną wyjątkową, którą zawiesimy na ścianie.

Ramka na zdjęcia Hangit
Ramka na zdjęcia Trickle

Czy dzieci potrafią docenić wartość zdjęć?

Często zastanawiamy się nad tym, czy dzieci także potrafią docenić wartość zdjęć i wspomnień z nimi związanych. Oczywiście, że tak – choć dla nich znaczenie mogą mieć zgoła inne fotografie. Najmłodsi nie docenią szklanych posążków, które mają sztywno stać na biurku i których nie można dotykać.

Oprawianie zdjęć może być ciekawą rozrywką dla dzieci

Lepsze będą proste i funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą dzieciom wymieniać zdjęcia co chwila, odczepiać je, zmieniać kolejność, a nawet wyrzucać. Pozwólmy im ich dotykać! Dodatkowo nie powinny zajmować w pokoju dużo miejsca i spełniać tylko jedną rolę. Takie ramki do zdjęć dla dzieci muszą mieć nieco inną funkcjonalność. Specjalnie do takich zastosowań marka Umbra stworzyła oprawy innego typu, jak chociażby wieszane na ścianie linki, do których można przyczepić prawie dowolną liczbę fotografii i nie tylko – może się tu znaleźć plan lekcji czy lista obowiązków domowych. Kiedy dziecko poczuje potrzebę powrotu wspomnieniami do chwil uwiecznionych na zdjęciach, będzie miało wolną rękę.

Wspomnienia w pięknej oprawie od Umbra

Prezentowane tu ramki na zdjęcia to tylko część z bogatej oferty marki Umbra. Nieszablonowe rozwiązania, nowoczesność i naturalne materiały – to jej znak rozpoznawczy. Piękne wspomnienia wymagają pięknej oprawy, która zachwyca i pasuje do wnętrza – nie tylko w odniesieniu do pomieszczenia, ale i naszej duszy.
Ramka na zdjęcia Corda 20 x 25 cm

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności