Słoneczne produkty, które rozjaśnią Wasz dzień

Międzynarodowy Dzień Słońca wypada na początku maja. To dobra okazja, żeby wprowadzić trochę słońca do naszych domów. Bo umówmy się, że na słońce za oknem nie zawsze możemy liczyć, a w końcu wszyscy kochamy ciepłe promienie słońca rozgrzewające nasze ciała i dusze!

Międzynarodowy Dzień Słońca

Międzynarodowy Dzień Słońca to święto, które zostało ustanowione przez NASA (Amerykańską Agencję Kosmiczną) w roku 2000, aby przybliżyć ludziom ten cud natury, jakim jest Słońce właśnie. Obchody koncentrują się na upowszechnianiu wiedzy o Słońcu i jego ogromnym wpływie na życie na naszej planecie, a także zachęcają do korzystania z odnawialnych źródeł energii. A przede wszystkim tego dnia możemy podziękować tej żółtej kuli za wszystko, co robi dla naszej planety! 

wazon rhombe
radyjko

Kilka słonecznych ciekawostek

  1. Słońce to nie lada dziadek. Ma prawdopodobnie ponad 4,5 miliarda lat. Chętnie poznamy receptę na długowieczność...
  2. Temperatura wewnątrz Słońca może osiągnąć 15 milionów stopni Celsjusza, więc raczej odradzamy bliższe spotkania.
  3. Słońce znajduje się w centrum Układu Słonecznego, inne planety kręcą się wokół niego, my też.
  4. Zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Księżyc ustawi się idealnie pomiędzy Słońcem a Ziemią.
  5. Światłu słonecznemu zabiera jakieś 8 minut, żeby dostać się na ziemię, czyli dla nas to jakieś 2 przystanki tramwajem.
  6. Słońce to prawdziwy olbrzym, nasza Ziemia zmieści się na nim 1,3 miliona razy!
  7. Ściganie się ze słońcem raczej nie ma sensu – w ciągu sekundy przebywa ponad 200 kilometrów. Nawet bolidy Formuły 1 tego nie potrafią.
  8. Romantyczne zachody i wschody Słońca zawdzięczamy temu, że nasza atmosfera najmocniej rozprasza niebieskie i zielone światło, więc promienie przybierają wtedy cieplejsze odcienie.
pufa w paski
lampka fatboy

Moc koloru żółtego

Kolory mają swoją moc i symbolikę i stosowane z głową na przykład we wnętrzach, mogą zupełnie je odmienić. Dlatego należy je docenić. Kolor żółty jest radosny, optymistyczny i intensywny, wyraża pewność siebie, ale też poprawia nastrój. Niekiedy jednak symbolizuje też zdradę i zazdrość, ale my skupiamy się na jego pozytywnych cechach!

W psychologii uważa się, że żółty kolor pozytywnie stymuluje pracę mózgu, wyostrza zmysły i dobrze działa na pamięć. Otwiera też na rozmowę, więc pewnie nie przez przypadek lubi się go stosować na szkoleniach i w salach konferencyjnych ;)

Słoneczne produkty w Fabryce Form

W Fabryce Form lubimy mocne kolory i charakterystyczne wnętrza, dlatego przygotowaliśmy dla Was trochę produktów, które są dumne z tego, że są żółte. Poniżej kilka wybranych, mamy nadzieję, że Wam się spodobają i wprawią Was w słoneczny nastrój:) Znacznie więcej znajdziecie oczywiście na naszej stronie.

Złoty, czyli bardziej elegancki kuzyn żółtego

Żółty to taki przebojowy chłopak z sąsiedztwa, który lubi dobrą zabawę, za to złoty to taki elegancki kuzyn, który prędzej uda się do opery, niż na dyskotekę. No może trochę nas poniosło z tymi metaforami, ale trzeba przyznać, że złoty kolor kojarzy się z glamourem i szykiem we wnętrzu! Dlatego mamy też produkty w tej barwie, bo dobre złoto zawsze się obroni!

Słonecznego dnia!

Mamy nadzieję, że udało nam się wprowadzić trochę słońca do Waszego dnia i że żółty zagości w Waszych wnętrzach na dłużej.
 
stolik z konewką
fotel zawijany

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności