Zdrowy styl życia. Oto 10 gadżetów, które pomogą w motywacji

„Od jutra biorę się za siebie! Dieta, siłownia, zdrowy styl życia” – któż z nas sobie tego nie obiecywał? Żeby nie skończyło się jedynie na obietnicach, zacznij działać już dziś – nie odkładaj zdrowia na jutro! Mamy kilka gadżetów, które Ci to ułatwią.

Zacznij od samoświadomości

Statystyczny Kowalski ma sporą wiedzę na temat zdrowia, a swoją kondycję określa, jako dobrą. Uważa się za zdrowego, więc nie planuje wprowadzać zmian w swoim życiu. Co najwyżej kiedyś rzuci palenie. Statystycznym Kowalskim może być każdy z nas – aż 60% społeczeństwa nie robi nic, aby o siebie zadbać. Żyjemy dłużej, co daje nam mylne przekonanie, że jesteśmy w formie. Dopiero nagłe osłabienie lub choroba sprowadza nas na ziemię.

Zwolnij tempo!

Otyłość, nadciśnienie, alergie, nowotwory, a nawet zaburzenia emocjonalne – to tylko niektóre ze schorzeń, jakie funduje nam życie w uprzemysłowionym świecie. Rozwój technologiczny, negatywne emocje, stres, hałas, szybkie tempo… stop! Zatrzymaj się na chwilę i razem z nami zmień swoją codzienność.
naczynie do twarogu Native

Od czego zacząć zdrowy styl życia?

Jak już wspomnieliśmy, jedynie 40% z nas pragnie zmienić swoje nawyki. Ciekawostką jest to, że częściej decydują się na to panie oraz osoby ze średnim lub wyższym wykształceniem. Co nimi kieruje? Oto główne powody, dla których decydujemy się zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia:

  • ogólne potrzeba zmiany – 27%
  • brak energii i ogólne osłabienie – 20%
  • choroba – 16%
  • inne przesłanki – 14%
  • zalecenie lekarza – 12%
  • chęć zadbania o siebie wynikająca z wieku – 11%

Nie owijamy w bawełnę – początki są najtrudniejsze. Musisz bowiem zmienić sposób myślenia, a to prawdziwe wyzwanie.

Bądź konsekwentna – to klucz do zdrowego stylu życia

Konieczne będzie też postawienie sobie celu, a następnie dążenie do niego, bez wymówek i usprawiedliwień. Zmierzysz się również ze swoimi słabościami oraz wypracowanymi przez lata złymi nawykami. Może nie być łatwo, ale przy każdym zrealizowanym kroku czeka Cię nagroda. Nie będzie to jednak paczka chipsów, a sukienka, w którą już dawno się nie mieściłaś lub wejście po schodach bez zadyszki. Podejmiesz wyzwanie?

Zmiana diety

Lubisz sałatki, świeże warzywa oraz owoce? Super! Wypracowanie zdrowych nawyków przyjdzie Ci łatwiej, niż myślisz. Jeśli jednak od bakłażana wolisz schabowego, a porzeczki jadasz wyłącznie jako dodatek do lodów, czeka Cię trochę dłuższa droga. Nie musisz jednak zupełnie rezygnować z dotychczasowej diety. Zacznij stopniowo wprowadzać do niej nowe produkty, a jednocześnie ograniczaj te, które Ci szkodzą.

Jak przygotować zdrowy posiłek? Wykorzystaj sprytne naczynia do gotowania na parze i naczynia do pieczenia

Jesteś tym, co jesz – banał? Być może, ale trudno się z tym nie zgodzić. Jeśli jemy tłusto, nie dziwmy się, że co nieco odkłada się na boczkach. Za brak wartościowej diety organizm odpłaci nam się szarą cerą lub wypadającymi włosami. 

Zdrowe gotowanie kluczem do sukcesu

Nasza rada – omijaj fast foody, do cukierni zachodź jedynie w weekendy i zacznij gotować. Wyposaż swoją kuchnię w naczynia do gotowania na parze oraz naczynia do pieczenia, które pomogą Ci w zmianie diety. Przedstawiamy nasze propozycje.
naczynie do gotowania owsianki Native z zaparzaczką do herbaty
naczynie do pieczenia z wkładką Luki 1400 ml

Sposób na zdrowe jedzenie w pracy: pudełka i pojemniki na lunch

Jeśli praca to Twój drugi dom, zabieraj posiłki ze sobą. Przygotuj je dzień wcześniej, a następnie zapakuj do poręcznego pojemnika na lunch, z którego łatwo będzie Ci je również zjeść. Nigdy nie chowaj go do szuflady, niech stoi na kuchennym blacie i przypomina o sobie każdego poranka.

Zacznij zmieniać swoją dietę już dziś!

Pamiętaj też, by zawsze mieć pod ręką butelkę z wodą. Nie masz czasu na poranne zakupy? Kup taką, którą napełnisz przed wyjściem z domu. Wrzuć ją do torebki i ruszaj do pracy.

pojemnik na lunch Zero On the Go

Zacznij się ruszać

Zdrowy styl życia to także aktywność fizyczna. Tutaj musimy jednak zachować wyjątkową ostrożność – zły dobór ćwiczeń może nas zniechęcić do dalszych zmian. Nie ma jednej słusznej metody, najważniejszą jest ruch i systematyczność. Jeśli więc nie lubisz jeździć na rowerze, nie kupuj go tylko dlatego, że koleżanka schudła, pedałując. Może lepszy będzie karnet na siłownię, basen lub aerobik?

Plecaki na siłownię

Pamiętaj, że ćwiczenia nie mogą być tylko przykrym obowiązkiem. Znajdź dyscyplinę, która będzie sprawiała Ci przyjemność i zamiast pod ciepły koc, wskocz po pracy w sportowy strój. Poćwicz w domu lub spakuj go do plecaka i biegnij na ulubione zajęcia. W plecaku marki LOQI zmieścisz wszystko, co będzie Ci niezbędne podczas codziennego treningu.

Inteligentne wagi łazienkowe

By gołym okiem dostrzec efekty swoich działań, zadbaj, aby w Twojej łazience znalazła się waga. Znikające kilogramy to najlepsza motywacja! A dzięki nowoczesnym urządzeniom masz szansę monitorować zawartość wody w ciele, masę mięśniową, kostną, procentową zawartość tłuszczu oraz współczynnik BMI.

Waga łazienkowa Martina

158,00 zł

Waga łazienkowa Martina

ADE (1)
Waga elektroniczna z analizatorem składu ciała iHealth Core
Waga diagnostyczna z trybem ciążowym QardioBase 2

Zdrowie jest trendy

Doczekaliśmy czasów, kiedy zdrowy tryb życia jest w modzie. Chyba nikt już nie lubi pokazywać się publicznie z papierosem, a kubek kawy coraz częściej zamieniamy na zielony koktajl.

W modnej kolekcji Healthy Plan by Ann znajdziemy zarówno sprzęty, które umożliwią nam przygotowanie domowych posiłków, jak i pojemniki do ich zapakowania. Formy do wypieku ciast zmotywują nas do przygotowania zdrowych deserów dla całej rodziny. Z pewnością przydadzą nam się również kuchenne rękawice oraz łapki do ich serwowania. A gdy będziemy mieć chwilę słabości, wystarczy spojrzeć na pomysłową podkładkę pod talerz, na której znalazło się 10 przykazań zdrowego odżywiania.

Pamiętaj o odpoczynku

Równie ważny, co aktywność fizyczna, jest regularny wypoczynek i sen. Przypomnijmy, że nasz dzień powinien składać się z 8 godzin pracy, 8 godzin na rozrywkę, a także inne czynności oraz 8 godzin snu. Niestety ponad połowa z nas minimum raz w tygodniu sypia mniej niż 6 godzin na dobę.
zestaw naczyń Balancia 10 el. Mastrad

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł