Zegar ścienny w prezencie – czym kierować się podczas wyboru?

Pomimo wszechobecnych smartfonów, zegary ścienne nie odeszły w zapomnienie. Od wieków odmierzały czas, stając się ważnym elementem każdego domowego zacisza. Zegar na ścianę to również uniwersalny prezent. Bo któż nie zwraca uwagi na upływający czas? Zobacz, jakie rodzaje zegarów można wyodrębnić i czym kierować się podczas ich wyboru.

Zegar ścienny jako prezent

Mówiąc o zegarach na ścianę, często mamy przed oczyma stare, drewniane i zazwyczaj masywne czasomierze. Wszędzie dało się poznać ich charakterystyczny, roznoszący się o pełnej godzinie dźwięk. Swój niepowtarzalny klimat posiadały również babcine zegary z kukułką, której głos dalej pobrzmiewa w naszych uszach. Zegar odgrywał wtedy ważną rolę w eleganckim uzupełnieniu pomieszczenia, co wraz z antycznymi meblami nadawało mu dostojnego charakteru. Jednak zegary ścienne do dzisiaj nie wyszły z mody. Stanowią funkcjonalny dodatek, ale są też postrzegane jako ważny element ozdoby wnętrza.

Zegar ścienny prezent Karlsson

W ofercie marki Karlsson jest wiele tradycyjnych zegarów, ale znalazło się miejsce także na te bardziej awangardowe.

Ponadczasowość to jeden z argumentów, który wpływa na to, że zegar na ścianę stanowi wartościowy pomysł na prezent. Nie musimy się martwić, że kupimy podarunek niemodny lub niedostosowany do okazji. Któż wyobraża sobie dom bez choćby jednego zegara? Takie urządzenie powinno być zawsze w zasięgu wzroku. Szczególnie w salonie – miejscu, w którym przebywamy przez znaczną część dnia, spotykamy się z resztą domowników lub gościmy zaproszonych przez nas przyjaciół. Zegar do salonu to prezent, który można sprofilować pod konkretną osobę. Najlepiej więc przypomnieć sobie, jakie wzory, kolorystykę i stylistykę preferuje obdarowywany. Dzięki temu trafimy w jego gust. Obecnie mamy do czynienia z szerokim wyborem kształtów i wzorów, dlatego znajdziemy taki zegar dla tradycjonalistów, dla ceniących nowoczesne rozwiązania oraz dla minimalistów. Warto zapoznać się z ich różnymi rodzajami, aby mieć jak najlepsze rozeznanie w tym temacie, a w efekcie dokonać trafnego zakupu.

Modny dodatek

Zegar ścienny wciąż jest modnym rozwiązaniem. Stanowi nie tylko przydatne urządzenie, ale i wartościową ozdobę wnętrza.

Zegar ścienny dla tradycjonalistów

Tradycjonaliści cenią sobie klasyczne wystroje wnętrz, często odwołujące się do stylów z minionych lat. Wybierają rzeczy ponadczasowe, dbając o harmonię wszystkich elementów, wchodzących w skład kompozycji. Chodzi tu zarówno o kształt, wzór, jak i barwę. Tradycyjny zegar ścienny powinien mieć stonowaną kolorystykę – brąz, czerń lub biel. Są one uniwersalne i nie powodują dyskomfortu, możliwego w przypadku dłuższego przebywania w pomieszczeniach o zbyt dużym nasileniu jaskrawych barw. Najpopularniejsze materiały, z których zbudowane są ścienne zegary retro, to drewno oraz szkło.

Wśród tradycyjnych wersji nie znajdziemy za to ekstrawaganckich, często futurystycznych kształtów. Królują tu podstawowe bryły. Tradycjonaliści z pewnością docenią klasyczne zegary ścienne z kukułką czy zegary wahadłowe. Dzięki nim zostanie przywrócony klimat dawnych czasów, a pomieszczenie zyska wyrafinowanego charakteru. Niezwykłą popularnością cieszą się zegary dworcowe, za którymi szczególnie przepadają entuzjaści stylu vintage. Czasomierze w stylu tradycyjnym na pewno będą odbierane z ekscytacją przez osoby, które w wystroju swoich wnętrz nawiązują do lat 50., 60. czy 70.

zegar nextime cegły
zegar pomarańcze

Czas według Karlssona

Marka Karlsson może pochwalić się szerokim asortymentem zegarów ściennych. Warto zajrzeć do innego Magazynu FF, aby poznać lepiej ich ofertę: "Czas przemija, design pozostaje - zegary ścienne Karlsson"

Zegar ścienny jako prezent dla amatorów nowoczesnych rozwiązań

Nowoczesne rozwiązania nie znoszą nudy. Zegar ścienny zyskał obecnie nowe miano. Jest to designerski eksponat sztuki użytkowej, szczególnie w nowatorskich i stylowych mieszkaniach. Zegar na ścianę może stać się brakującym elementem wystroju. Osoby ceniące sobie nowoczesne rozwiązania nie będą bały się eksperymentów pod względem kształtu, kolorystyki i łączenia deseni. Świetnym prezentem będzie dla nich zegar o nieco futurystycznej konstrukcji. Styl ten uwielbia stal, tworzywo sztuczne oraz wykorzystuje fragmenty przemysłowych rozwiązań i instalacji. Nowoczesne zegary ścienne odznaczają się również oryginalnością kształtów, nieoczekiwanym łączeniem kolorów i tekstur. Można powiedzieć, że styl awangardowy to puszczone wodze fantazji. 

Zegary 3D są jednym z najbardziej efektownych rozwiązań

Zegary 3D są jednym z najbardziej efektownych rozwiązań, które dodadzą naszym ścianom dodatkowej wypukłości. Nowatorskie zegary ścienne robią wrażenie w każdym pomieszczeniu i przykuwają uwagę swoją niestandardowością. Dzięki nim czujemy się, jakbyśmy przenieśli się do przyszłości!

zegar sputnik
zegar z kostek

Zegar ścienny jako prezent dla minimalistów

Minimaliści często zwracają uwagę na zbędny przerost formy nad treścią. Nie jest dla nich ważna ilość zdobień i rozmaitość kształtów. Wartości, jakie cenią, to porządek, prostota, ład i funkcjonalność. Głównym założeniem tego nurtu jest „im mniej, tym lepiej”. Ma to swoje przełożenie na wystrój mieszkania. Musi to być miejsce, w którym minimaliści będą czuli się nieskrępowani zbytnim przepychem w liczbie i konstrukcji elementów wystroju. Formy, jakie im odpowiadają, to nieskomplikowana bryła, gładkie powierzchnie oraz ograniczona skala.

Minimalistyczne zegary na ścianę powinny być idealnie wkomponowanymi elementami przestrzeni. Często pozbawione są klasycznego cyferblatu, skłaniając do refleksji nad precyzyjnym postrzeganiem czasu. Dużą popularnością cieszą się właśnie tego typu rozwiązania – zegary posiadające tylko i wyłącznie dwie wskazówki. Symbolizuje to lekkość czasu oraz trywialność formy, do jakiej może być sprowadzony. Minimalistyczny zegar będzie cennym prezentem dla osób, które cenią sobie ascetyczną stylistykę.

Zegary, a minimalizm

Prostota, ład i funkcjonalność to główne cechy zegarów inspirowanych minimalizmem.

Przedstawione rodzaje zegarów ściennych pokazują, jak bardzo czasomierze mogą się od siebie różnić. Ich konstrukcja, kształt i motyw zdobniczy stają się nośnikiem pewnych wartości i upodobań właściciela. Znajdziemy wśród nich odzwierciedlenie każdego nurtu - minimalizmu, tradycjonalizmu czy nowoczesnych form. Wszystkie zegary na ścianę łączy jednak to, że są funkcjonalne i wzbogacają każde wnętrze, niezależnie od stylu, który preferujemy. Dzięki temu nie powinniśmy już mieć problemów z wymyśleniem pomysłu na wartościowy i spersonalizowany prezent. Szczególnie, jeśli zostawiliśmy to na ostatnią chwilę... a czas ucieka!

zegar jako prezent final

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności