Bergs Potter - donice, w których kwiaty rozkwitają

Bergs Potter to duńska marka, która kocha piękne donice i rośliny. Od 1942 roku tworzy niepowtarzalne terakotowe doniczki i wazony, w których kwiaty po prostu rozkwitają!

Bergs Potter - wyjątkowe donice ręcznie robione od 1942 roku!

To nie są zwykłe doniczki, to Bergs Potter. I nie ma w tym stwierdzeniu ani cienia przechwałki, bo trudno o markę, która ma w sobie więcej miłości do ich wytwarzania.

Wszystko zaczęło się od małego ziarenka...

...które zakiełkowało w głowie Victora Berga w 1942 roku w Kopenhadze. W smutnych wojennych czasach odziedziczył mały sklep z ceramiką. Młody księgowy Victor postanowił wnieść trochę optymizmu i koloru do szarej codzienności mieszkańców i ozdabiał ceramiczne doniczki kolorowymi kwiatami. Oryginalne połączenie świeżych kwiatów z postarzaną ceramiką szybko zyskało sympatię klientów i sklepik stał się popularnym miejscem na mapie miasta.

Gdzie szukać tych pięknych doniczek?

Z radością możemy stwierdzić, że doniczki w wielu kształtach, kolorach i seriach są dostępne na naszej stronie TUTAJ! Jesteśmy przekonani, że Wasze kwiaty będą w nich rozkwitać :)
 
bluszcz
szkliwienie

W kolejnych latach pojawiały się kolejne sklepiki z ceramiką Bergs Potter, a następne pokolenia rodziny rozwijały biznes, wprowadzając nowe, kreatywne pomysły. Ale praca przy roślinach tylko pozornie jest czystą przyjemnością - codzienne zrywanie się przed świtem, aby zdążyć na 5 rano na giełdę kwiatową, zimne dni i noce pełne pakowania towaru dla klientów w wychłodzonych magazynach czy długie podróże w poszukiwaniu najlepszej terakoty to była ich codzienność!

Nic z tego by się nie udało, gdyby nie prawdziwa miłość do swojej pracy i produktu – dzieci i wnuczkowie założyciela, a także przyjaciele rodziny jeździli po całym świecie, aby odnaleźć najlepsze pracownie garncarskie i tworzywo, które będzie niezwykle organiczne, ale i wytrzymałe.

żółta daisy
kamionkowa osłonka

Donice - na czym polega ich czar?

Bergs Potter to wysokiej jakości doniczki i donice, projektowane w Danii i wykonane z pietyzmem z terakoty przez włoskich i portugalskich rzemieślników w małych tradycyjnych pracowniach garncarskich. Glina jest wypalana w ekstremalnie wysokich temperaturach, bardzo powoli, dzięki czemu donice są bardzo trwałe i mają naturalny, surowy wygląd. Część produktów jest wykonywana z ceramiki szkliwionej, sam proces szkliwienia jest przeprowadzany ręcznie i według tradycyjnych wzorców, aby uzyskać intensywny, ale też głęboki kolor.

Ale najważniejsza w całym procesie jest roślina - doniczki są projektowane tak, aby korzenie mogły oddychać, miały przestrzeń i mogły swobodnie się rozrastać, a donice ozdabiały zarówno wnętrza, jak i patia czy ogrody.

Ciekawostka

Flagowy produkt Berga, czyli Copenhagen Pot został zainspirowany znaleziskiem w starej ogrodowej szopie - wnuczkowie założyciela firmy odnaleźli tam elegancką doniczkę, która powstała z najlepszej terakoty - takiej jakiej przed wiekami używali królewscy garncarze.

Po 80 latach produkty marki są nadal wytwarzane w kameralnych pracowniach ceramicznych w Toskanii i sprzedawane na całym świecie od Skandynawii, przez Wielką Brytanię aż po Stany Zjednoczone.

 

Gdzie jesteście donice?

Wszystkie nasze doniczki i osłonki od Bergs Potter znajdziesz tutaj! A jeśli jeszcze nie jesteś szaloną rośliniarą lub rośliniarzem, to mamy nadzieję, że ten magazyn Cię do tego przekona "Zielone płuca domu - zadbaj o zieleń pod swoim dachem"
otwarte okno
chatka

Piękno w ogrodzie

Co to byłaby za strata, gdyby tak piękne doniczki stały tylko w oknach i na parapetach! Bergs Potter zadbał o to, by pojawiły się też w ogrodach, na patiach i przed wspaniałymi rezydencjami rodem z Luwru. Ich duże donice mają ponadczasowy design i ponadprzeciętną wytrzymałość. Są dziełem tradycyjnego rzemiosła, każda donica jest ręcznie formowana i wypalana w wysokich temperaturach w Toskanii, co zapewnia im trwałość i odporność nawet przy największych zimach. Donice są wykonywane z najwyższej jakości gliny (duże donice wymagają nawet 100 kg gliny!), która wysycha przez długi czas, bez pośpiechu, a potem jest wypalana i zdobiona. W ten sposób powstają zarówno proste, skandynawskie donice, jak i klasyczne toskańskie wzory.

ceglany kolor
drzewko bonsai

Wazony na cześć... rodziny królewskiej

Daisy, Romeo, Misty – te romantycznie brzmiące nazwy to serie łapiących za serce wazonów od  marki Bergs Potter. Wazony powstają w małych pracowniach ceramicznych według najlepszych, tradycyjnych, rzemieślniczych wzorców. Szkliwienie ceramiki jest wykonywane ręcznie, aby uzyskać głęboki, niepowtarzalny kolor. To jedne z tych wazonów, które nawet bez kwiatów wyglądają pięknie i ozdabiają wnętrze.

Marka szuka inspiracji w najbardziej niezwykłych miejscach – przykładowo projekt wazonu Daisy został zainspirowany zarówno wdzięcznymi stokrotkami jak i... samą królową Danii Małgorzatą II, przezywaną pieszczotliwie "Daisy". Nie jest tajemnicą, że królowa kocha kreatywność i mocne kolory, stąd cała seria jest pełna pięknych, soczystych barw, twórczych linii i zdobień.

Z kolei wzór na wazonach Misty odzwierciedla harmonijne płatki kwiatów, oddając hołd naturze.

Gdzie szukać wazonów?

Wszystkie nasze wazony od Bergs Potter czekają na Was tutaj!
 
zielona ceramika
kwiaty w wazonie

Na koniec chcemy się podzielić z Wami cytatem od wielkiego Hansa Christiana Andersena, który nie tylko pisał bajki, inspirujące dzieci na całym świecie, ale też wiedział co nieco o tym, co przynosi nam szczęście...

Living is not enough! Sunshine, freedom and a little flower you must have!

nowe rośliny
skorupka

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł