Ciężki bagaż do zgryzienia, czyli wyzwania wspólnego pakowania

Wspólne wakacje? Brzmi wspaniale. Na myśl od razu przychodzą romantyczne chwile spędzone we dwójkę... Ale żeby na nie zasłużyć, najpierw trzeba przetrwać karkołomne pakowanie walizek.

Razem raźniej! Ale trudniej...

Jesteś pewna, że tego potrzebujesz?

Preludium do wspólnych wakacji stanowi wspólne pakowanie - długa, skomplikowana procedura, podczas której mieszkanie zamienia sie w prawdziwe pole minowe. Wybuch może nastąpić z dwóch powodów. Po pierwsze, kiedy niechcący nadepniesz na Ważny Przedmiot, który druga połówka postanowiła ze sobą zabrać, a żeby o nim nie zapomnieć - położyła go na podłodze obok otwartej walizki; po drugie, kiedy w Twoim bagażu, partner/partnerka znajdzie rzecz absolutnie w jego/jej opinii niepotrzebną na czas urlopu. W obu powyższych sytuacjach, widmo kłótni przybiera niepokojąco realną postać...

Jakkolwiek trudno o remedium na nieszczęśliwe wypadki spowodowane nieuwagą (pozostają gorące przeprosiny), drugi wspomniany konflikt można łatwo zdusić już w zarodku. Kluczem jest głęboka tolerancja i zrozumienie damsko-męskich różnic w podejściu do procesu pakowania.

2018.05_ciezki_bagaz_photo_3

Więcej...

Nie od dziś wiadomo, że jeśli w mieszkaniu pary szafa pęka w szwach, winę można zrzucić na damską część garderoby. Jednak niezależnie od tego, czy jest to dom, hotel, czy namiot - kobiety po prostu uwielbiają mieć w czym wybierać. Bardziej zdecydowana płeć męska może mieć trudności ze zrozumieniem tego aspektu kobiecej natury - zwłaszcza, kiedy walizka ukochanej nie chce się domknąć, a w kolejce czekają jeszcze dwie pary butów i kosmetyczka. A to co zupełnie przechodzi męskie pojęcie jest absolutne przekonanie kobiety, że jedna sukienka (ba! nawet bluzka!) nie może być noszona dwa dni z rzędu. I bynajmniej nie chodzi o kwestie higieniczne. Stąd mnóstwo sprytnych pojemników i pudełeczek, np. podróżne etui na biżuterię.

2018.05_ciezki_bagaz_photo_2

...staranniej...

Podróżne pudełeczko na biżuterię, a może specjalny pojemnik na plastry? Dla wielu globtroterek jest to turystyczny must have. Dla wielu mężczyzn jest to zabawna fanaberia. I podczas gdy ich partnerki przetrząsają apteczki w poszukiwaniu najodpowiedniejszych plastrów lub biją się z myślami podczas selekcji biżuterii, oni bez problemu dają radę spakować się na dwa tygodnie w jedną torbę. Przy okazji zostawiając sporo miejsca z myślą o całej gamie pudełeczek/pojemniczków/saszetek, (np. niezwykle potrzebne każdej elegantce pudełko na leki), których ukochana ostatecznie nie zmieści w swoich walizkach.

...a przez to dłużej!

Kochanie, długo jeszcze?

Szereg ciężkich wyborów i niełatwych decyzji oraz cała masa niegasnących wątpliwości, wydłuża kobiecy proces pakowania do maksimum (ku trwodze mężczyzn). Cierpliwość partnera jest wystawiona na próbę, a myśl o wymarzonych wakacjach blednie w starciu z "przedurlopowym" bałaganem...

Ale jeśli mężczyzna skaleczy się podczas rozkładania namiotu albo rozedrze sobie koszulę w czasie podróży, będzie wiedzieć do kogo się zwrócić. Całe szczęście, że ukochana pamiętała, aby zapakować kilka plastrów do specjalnego sterylnego pudełeczka, a w boczną kieszeń wewnętrznej przegródki po lewej strony walizki (zasuwaną na suwak) - włożyć igłę z nitką. Na wszelki wypadek w dwóch kolorach! A nawet zestaw do czyszczenia do butów.

2018.05_ciezki_bagaz_photo_1

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności