Ikona duńskiego dizajnu kończy 70 lat!

Drewniane małpki zostały zaprojektowane i wykonane 70 lat temu w kameralnej pracowni w Kopenhadze przez Kaya Bojesena, który nie spodziewał się, że tak szybko zyskają status kultowych. Drewnianą zabawkę stworzył w 1951 roku dla swojego syna, podobnie jak jego ojciec tworzył zabawki dla niego. Rodzinna tradycja zaowocowała powstaniem małpki, którą pokochał nie tylko syn Kaya, Otto, ale i cały świat.

 

Jubileuszowa małpka w Fabryce Form

To dla nas zaszczyt, że jubileuszowe, limitowane małpki trafiły właśnie do nas. Tutaj można je zamówić.

Od 25 września są dostępne również w naszym showroomie przy ul. Spokojnej 7 w Warszawie.

Kay Bojesen

Kay Bojesen do dziś jest jednym z bardziej znanych i lubianych duńskich projektantów. To wszechstronnie uzdolniony artysta, rzemieślnik i złotnik, który tworzył swoje zabawki, wyroby ze srebra i drewna na zapleczu kameralnego sklepu w Kopenhadze, który prowadził przez 26 lat. Jego sklep był pełen drewnianych małpek, zebr, słoni i... zachwyconych dzieci i dorosłych, którzy szybko docenili ich magnetyczny urok.

Duński projektant ma na swoim koncie ponad 2 tysiące projektów

 

 sygnowanych swoim nazwiskiem i chwała mu za to. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o nim i jego cudownych wytworach.

 
Projektant
Kay Bojesen

Filozofia małpki

Kay Bojesen wierzył gorąco, że każdy projekt, który wychodził spod jego ręki i dłuta, powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien być prosty, nie musi odzwierciedlać rzeczywistości, ale powinien inspirować wyobraźnię dzieci i dorosłych, a także mieć w sobie lekkość i humor. Jego zabawki charakteryzują miękkie, kuliste kształty i proste formy. A nade wszystko projektant potrafił tchnąć ducha w każdy najmniejszy element, dzięki czemu zabawki stawały się magiczne i wywoływały radość w oczach małych i dużych klientów.

malpka Kay
wiszaca malpka

Jak powstaje małpka?

Początkowo małpka była pomyślana jako przedmiot czysto użytkowy – wieszak na kurtki w pokoju dziecięcym, ale ukrywanie takiego projektu pod kurtką byłoby co najmniej nietaktem, więc małpki szybko przeskoczyły ze statusu wieszaka... na półki z zabawkami dla dzieci. A finalnie stały się nie lada gratką dla wszystkich dorosłych fanatyków dizajnu.

Małpki powstają z drewna limby, bukowego, dębowego i tekowego ze zrównoważonych plantacji drzew. Małpka składa się z 31 elementów, które są dopasowywane do siebie pod kątem odcieni drewna, aby tworzyły spójną całość. Każda część jest obrabiana, szlifowana i łączona ręcznie przez doświadczonych rzemieślników, którzy rozumieją, że mają do czynienia z czymś więcej niż tylko kawałkiem drewna. Dlatego każda małpka jest wynikiem czułości, precyzji, cierpliwości, a przede wszystkim miłości do produktu.

 

  fabryka 1
  fabryka 2
  fabryka 3

Jubileuszowa małpka

Z okazji okrągłych 70 urodzin kultowej małpki marka wypuściła limitowaną i wyjątkową kolekcję małpek z drewna z recyklingu, aby oddać hołd ich twórcy i zastosować zrównoważone metody, którym Kay Bojesen był wierny.

Każda małpka jest absolutnie wyjątkowa,

 

bo powstała z drewna, które inaczej byłoby potraktowane jako odpadek z produkcji m.in mebli. A tak, małpki stworzone z drewna z recyklingu mogą teraz cieszyć nasze oczy i serca, bo jest w nich dużo miłości. No i każdy egzemplarz jest niepowtarzalny tak jak kawałek drewna, z którego jest wykonany. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko je pokochać!

  malpka jubileusz1
  malpka jubileusz2
  malpka jubileusz3

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności