Marka Koziol mocno stawia na ekologię

Firma Koziol stała się w roku 2022 w 100% marką zrównoważonego rozwoju. Aby tak się stało, musiała włożyć dużo środków i pracy, żeby produkty były nie tylko ładne i praktyczne, ale też przyczyniały się do ekologicznego wykorzystania surowców, ograniczenia emisji CO2, ochrony środowiska i klimatu.

lesne drzewa

Światowy lider

Koziol zadeklarował, że każdy z jej produktów wytwarzany będzie z materiałów, które zawierają co najmniej 50% tworzyw BIO CYRKULARNYCH.
 

Czym są tworzywa bio cyrkularne?

O materiałach bio cyrkularnych zaczyna być coraz głośniej. Są to bowiem rozwiązania, których nasza planeta bardzo potrzebuje. Materiały te są odnawialne w obiegu zamkniętym, czyli pozyskiwane z istniejących już produktów, a następnie poddawane procesowi recyklingu. Stąd nazwa - cyrkularność.

Jak to wygląda w przypadku firmy Koziol?
Produkty są wytwarzane z tworzyw sztucznych, które są produkowane z olejów biologicznych zużytych w Europie (chodzi konkretnie o olej rzepakowy i słonecznikowy, w odróżnieniu od tradycyjnego plastiku, który powstaje z olejów mineralnych pozyskiwanych z ropy naftowej).

Oleje na których "pracuje" marka, żeby stworzyć swoje eko-produkty, były wcześniej wykorzystywane w przemyśle spożywczym i gastronomii. Czyli są ponownie przetwarzane, zamiast trafiać do utylizacji lub na przysłowiowy śmietnik.

To jednak nie koniec procesu! Produkty Koziol można na finalnym etapie użytkowania poddać recyklingowi, co spowoduje, że ponownie trafią do obiegu, aby stać się bazą dla kolejnych produktów. Na tym polega magia obiegu zamkniętego!

lunchbox
owoce

Trociny zamiast plastiku

Koziol nie osiada na laurach i wynajduje kolejne rozwiązania pozwalające na redukcję plastiku – np. unikalną technologię dodawania do tworzywa sztucznego trocin i mączki drzewnej pozyskiwanej z odpadów przy produkcji papieru w Szwecji. Uzyskany materiał ma mniejszą zawartość tworzywa sztucznego, ale zachowuje wszystkie jego cenione właściwości – możliwość certyfikowanego kontaktu z żywnością, mycia w zmywarkach czy recyklingu.

schemat

100% neutralności klimatycznej

Czym jest neutralność klimatyczna, zwana też węglową lub emisyjną? To najprościej mówiąc, równowaga między emisją CO2, a pochłanianiem dwutlenku węgla przez tzw. pochłaniacze. Naturalnie występujące pochłaniacze w przyrodzie to gleby, lasy i oceany.

 
W 2021 roku firma Koziol uzyskała certyfikat 100% neutralności emisyjnej, dzięki radykalnemu ograniczeniu śladu węglowego podczas procesu produkcji oraz zakładaniu nowych, zrównoważonych plantacji drzew, które są naturalnymi pochłaniaczami CO2. Jest też regularnie poddawana audytom, czy dotrzymuje swoich ekologicznych zobowiązań.

 Innowacyjne podejście

To co markę napędza, to ciągłe udoskonalanie produktów, wykraczanie poza utarte ścieżki i schematy myślowe. Co roku na rynku pojawiają się kolejne innowacyjne kolekcje i pomysły, jak superglas, czyli współczesna alternatywa dla szkła, która wygląda równie dobrze, ale jest bardziej praktyczna.

 

Kolekcje Koziol

Poznaj kolekcje Koziol dostępne w Fabryce Form.

Koziol Organic

Koziol Organic to kolekcja stworzona dla tych, którzy patrzą w przyszłość. Akcesoria kuchenne, pojemniki do przechowywania i naczynia o nowoczesnych kształtach i świeżych, subtelnych kolorach sprawią, że posiłki będą smakować słońcem i latem. Co więcej, niezwykle wytrzymały i lekki materiał został wykonany z dodatkiem celulozy i można go w całości recyklingować.

dziecko
kobieta

Koziol Club

Chociaż w kolekcji Club nie ma naczyń wykonanych ze szlifowanego szkła, na pierwszy rzut oka - właśnie tak się może wydawać. Tworzywo sztuczne użyte do wyprodukowania tej serii, zachowuje się dokładnie tak jak szkło - załamuje światło oraz efektownie mieni się w słońcu. Co więcej, propozycje z kolekcji Club są zdecydowanie bardziej funkcjonalne od swoich szklanych odpowiedników... ponieważ naprawdę trudno je stłuc.

Koziol Connect Organic

Zastawa stołowa i pojemniki kuchenne Koziol Connect Organic to propozycja dobra dla Ciebie i dla środowiska! Nowoczesne talerze, miski czy kubki zostały wykonane z tworzywa sztucznego Organic z dodatkiem celulozy, które w pełni nadaje się do recyklingu. Dzięki temu elementy zastawy są bardzo lekkie, a równocześnie nietłukące i można używać ich w mikrofalówce, a także myć je w zmywarce. Świetnie sprawdzą się na co dzień, zastąpią też jednorazowe talerzyki podczas imprez w plenerze czy na piknikach.

Koziol Crystal

Kolekcja Crystal od Koziol to naczynia z królewskim sznytem. Ale bez obaw - ich obecność nie przytłoczy żadnego stołu! Sekret ich sukcesu tkwi w bogatej palecie żywych kolorów, które efektownie komponują się z fakturą, przypominającą kryształowe szkło. Dlatego równie dobrze jak na świątecznym obiedzie, sprawdzą się podczas grilla.

Wszystkie produkty marki Koziol (a mamy ich naprawdę wiele!) czekają na naszej stronie.

Dobry design i czyste sumienie

O tak!


"Good design with a clear conscience" oraz 100% neutralność klimatyczna to oficjalne hasło Koziol i trzymamy kciuki, żeby wszystkie marki myślały o ekologii nie jak o modzie, lecz o wyższej konieczności!
 
szklanka
butelki

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności