Nie zapomnij o pamiątkach, czyli 5 sposobów na przechowywanie wspomnień

Od lat przekonujemy się do minimalizmu i wyrzucamy z naszych domów wszystko, co zbędne. W końcu zabałaganione biurko to zabałaganiony umysł, prawda? :) Wcale nie znaczy to jednak, że zbieranie pamiątek to bezsensowne zagracenie przestrzeni. Twoje wspomnienia są częścią Ciebie i definiują to, kim jesteś. Znajdź im więc honorowe miejsce w swoim sercu… i w swoim domu.

Liściki od pierwszej miłości, pierwszy rysunek dziecka, zdjęcia z kolonii w 1984 roku, zasuszone liście ze spacerów z narzeczonym, cytat z ciasteczka z wróżbą z dnia zaręczyn… brzmi znajomo? Te poszarzałe, stare przedmioty przechowują mnóstwo wspomnień. Twoim zadaniem jest przechowywać je tak, by nie naruszył ich za bardzo ząb czasu, i aby nie ucierpiał na tym styl Twojego mieszkania. Jak to zrobić? Tutaj wkraczamy my i nasze bezcenne rady. smile

pudełko na zdjęcia i pamiątki
album do wklejania zdjęć i pamiątek

Stwórz pudełko ze wspomnieniami

Są takie pamiątki, które ze względu na kształt szczególnie trudno ukryć na dnie szuflady - muszelki znad Bałtyku, pamiątkowy medalion ze szkolnych lat, opaska z TEGO koncertu, drewniana bransoletka własnoręcznie zrobiona przez Twoją przyjaciółkę (oczywiście nigdy jej nie założysz, ale wyrzucić?!) i wiele, wiele innych. Nie układaj bibelotów na wszystkich wolnych skrawkach przestrzeni - wybierz pojemne, estetyczne pudełko na zdjęcia i schowaj wszystkie swoje skarby w jednym miejscu. W pojemniku będą bezpieczne, nic się nie zgubi, a gdy wyciągniesz je raz na jakiś czas, by odbyć wycieczkę w przeszłość, zaleje Cię fala wspomnień. Jest jeszcze dodatkowy plus - nikt niepowołany nie zobaczy Twoich sekretów, gdy będzie Cię odwiedzał… a druga połówka nie znajdzie listów od pierwszej miłości. W końcu wszyscy bywamy czasem sentymentalni!

Napisz swoją historię

Do notatek kiedyś musiał wystarczyć zeszyt w kratkę, dziś na rynku dostępnych jest wiele pięknych notatników i kalendarzy odpowiadających na konkretne potrzeby. Chcesz utrwalić wspomnienia z okresu oczekiwania na pierwsze dziecko, zachować świetne historie z podróży, którymi będziesz potem błyszczeć w towarzystwie, a może żal Ci wymyślonych spontanicznie doskonałych przepisów, których nie masz gdzie zapisać? Do wszystkich tych zadań specjalnych znajdą się odpowiedni pomocnicy - kolorowi i przejrzyści, którzy chętnie pomogą Ci uporządkować przeszłość, albo specjalne księgi pamiątkowe. Nie zapomnij gromadzić wspomnień, potem może być na to za późno! A jeśli interesuje Cię temat notesów i notatników, polecamy Magazyn: Zapisuj plany i wspomnienia. Przegląd kalendarzy i notesów.

Księga gości Design Letters

103,00 zł

Księga gości Design Letters

Design Letters
Album pamiątkowy Wedding Book

237,00 zł

Album pamiątkowy Wedding Book

Design Letters
Notes Passion Journal Travel II

129,00 zł

Notes Passion Journal Travel II

Moleskine (1)
Notes Passion Journal Wedding

77,00 zł

Notes Passion Journal Wedding

Moleskine (3)
Notes Passion Journal Recipe

77,00 zł

Notes Passion Journal Recipe

Moleskine (3)
Pamiątkowy album ślubny
Album na pamiątkowe zdjęcia

Pokaż, co leży Ci na sercu…

… by dłużej nie leżało w szufladzie! Są pamiątki, które chcesz zachować tylko dla siebie, jednak niektórymi warto się pochwalić. Artystyczne zdjęcia przyjaciół czy krajobrazów, pocztówki z dedykacją, zabawne cytaty, mapy z zaznaczonymi odwiedzonymi miejscami - to wszystko rzeczy, które dodadzą Ci energii, przywołają ciepłe wspomnienia i zmotywują do planowania kolejnych wspaniałych przygód. W pokoju podróżnika nie może zabraknąć wielkiej mapy, dusza towarzystwa najlepiej będzie się czuła w otoczeniu zdjęć ze wspólnych wypadów, a miłośnik malarstwa na pewno z radością będzie zerkał na pocztówki z dziełami sztuki. Twoje wspomnienia mówią o tym, kim jesteś, a przygotowując dekorację ścienną, sam decydujesz, co chcesz powiedzieć innym. Warto wykorzystać tę okazję!

Zamknij w czterech ramach

Ramki na zdjęcia to klasyk, który nigdy się nie nudzi. Zastanów się, jakie zdjęcia czy rysunki chcesz oglądać na co dzień? Jakie miejsca wspominasz najlepiej, co sprawia Ci przyjemność, za jakimi widokami tęsknisz? Wybierz stylowe ramki na zdjęcia, które mogą Ci wyeksponować najlepsze wspomnienia. Nie możesz się zdecydować? Wybierz ramkę na kilka zdjęć! Więcej o tym rozwiązaniu napisaliśmy w Magazynie: Ramka na kilka zdjęć - miejsce na wiele wspomnień.
Staraj się podkreślać te zdjęcia, które są dla Ciebie wyjątkowo ważne i których widok poprawia Ci nastrój. Warto mieć w domu fotografie bliskich, jeśli masz z nimi dobry kontakt - zdjęcia będą Ci przypominać, że masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę. Przygotowaliśmy o tym Magazyn: Jak wyeksponować rodzinne zdjęcia? Poznaj nasze sposoby!

Nasza rada

Nie zapomnij też o dzieciach - jeśli mają na to ochotę, spraw im ramki dziecięce, w których umieszczą to, co uznają za stosowne.
Mapa do zaznaczania podróży

Na mapach Pin World możesz zaznaczyć ważne miejsca i odbyte podróże

Załóż album na zdjęcia

Kto powiedział, że tradycyjne rozwiązania są nudne? To na pewno nie byliśmy my! Albumy na zdjęcia to rodzinny skarb, który możesz potem przekazać dorosłym dzieciom. Tak pisze się historia Twojej rodziny. Możesz sięgnąć po tradycyjny album na zdjęcia z kieszonkami, które chronią fotografie, albo puścić wodze fantazji i stworzyć coś samodzielnie, wybierając album na zdjęcia wklejane. Przyklej fotografie na strony i dodaj anegdoty, komentarze, rysunki. Stworzysz niepowtarzalne dzieło, które będzie wywoływało uśmiech na twarzy wszystkich oglądających (czy samą zawartością, czy poziomem Twoich umiejętności plastycznych, to już inna kwestia).

Mamy nadzieję, że udało Ci się znaleźć coś dla siebie. Bez względu na to, która forma zachowania wspomnień przypadła Ci do gustu, wiemy jedno: warto zachowywać pamiątki! Kiedyś nam za to podziękujesz (jeśli nie zapomnisz). wink

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii, m.in. w celu zaprezentowania treści najbardziej odpowiadających zainteresowaniom użytkowników, a także w celach statystycznych i reklamowych. Więcej informacji w Polityce Prywatności