Pantone ogłosił dwa kolory roku 2021!

Wybór Instytutu Pantone na 2021 rok zaskakuje nie tyle samymi zwycięzcami, co faktem, że jest ich aż dwóch.

17-5104

Kolorem roku 2021 według Instytutu Pantone zostaje... Chwileczkę, nie "kolorem" tylko "kolorami"! Okazuje się, że kolorystyką przyszłego roku będzie rządzić duet: Ultimate Gray i Illuminating. Przekładając na nasze, są to po prostu... szary i żółty :)

13-0647

Dlaczego Pantone zdecydował się właśnie na te kolory dla roku 2021? Leatrice Eiseman z Insytutu Pantone tak uzasadnia zaskakujący podwójny wybór:

Połączenie solidnej szarości z wibrującą żółcią ma za zadanie wyrazić optymizm, ale ze wsparciem hartu ducha. Praktyczna szarość i ciepła optymistyczna żółć stanowią kombinację, która da nam zarówno nadzieję, jak i moc przystosowywania się do zmiennych warunków. W 2021 roku chcemy po prostu poczuć się lepiej, podniesieni na duchu i gotowi do nowych wyzwań.

Kolory roku 2021 według Pantone:

kolor roku 2021 pantone ultimate gray
kolor roku 2021 pantone illuminating

Trudno nie zgodzić się z takim uzasadnieniem! W końcu ten rok dał wszystkim w kość. Mamy nadzieję, że nie była to wina Instytutu Pantone, który wybrał odcień Classic Blue kolorem roku 2020 – w końcu "blue" jest nie tylko nazwą niebieskiego; w języku angielskim tego słowa można użyć także jako określenia niezbyt wesołego nastroju. Zdecydowanie bardziej podobał nam się kolor roku 2019 – koralowy!

Kolory roku 2021 są tak różne, że nawet jeśli nie podoba Ci się jeden z nich, możliwe, że polubisz drugi :) A co najważniejsze, mimo że pochodzą z dwóch różnych zakątków palety, doskonale ze sobą współgrają – prawda?

    pantone 2021 żółty puf
    pantone 2021 cytrynka
    pantone 2021 żółta patera

Instytut Pantone – wyrocznia kolorów

Renomowany dom mody? A może stowarzyszenie znanych projektantów? Nic z tych rzeczy. Wręcz przeciwnie, Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z branży... drukarskiej. Od 1963 roku produkuje systemy używane w przemyśle poligraficznym.

Kolor roku Pantone

Od dwóch dekad, Pantone wpływa na podejmowane decyzje i opracowywane strategie w wielu branżach: mody, wyposażenia wnętrz, projektowania przemysłowego, reklamowej... Wybór koloru roku następuje po długim i skomplikowanym procesie analizy przeprowadzanej przez ekspertów Pantone, na podstawie aktualnych trendów i nastrojów społecznych, wydarzeń, obrazów i emocji, słowem - wszystkiego czym żyje świat.

Skala Pantone

Wzornik kolorów opracowany przez firmę Pantone wpisał się na stałe w przemysł reklamowy i poligraficzny, jako wzorcowy standard w procesie identyfikowania kolorów. Podstawowa skala zawiera ich aż 1761, w tym każdy ma przypisany unikatowy numer. Wzornik Pantone umożliwił globalną unifikację kolorystyki logotypów poszczególnych marek.

Podobają Wam się kolory roku 2021 wybrane przez Pantone? :)

pantone 2021 szary i żółty

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 250 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 17 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności