Z duńskiego Aalst do domów na całym świecie. Historia marki Brabantia

Brabantia jest firmą posiadającą rodzinne korzenie i blisko stuletnią tradycję. Pod koniec ubiegłego wieku podbiła rynek europejski i do dziś wiedzie prym w sprzedaży akcesoriów kuchennych oraz łazienkowych. Tworząc rzeczy trwałe, solidne i niezawodne, zdobyła zaufanie rzeszy zadowolonych klientów. Dziś chcemy przedstawić ją także Tobie.

Początki marki Brabantia

Od drobnych akcesoriów po recykling

Marka Brabantia powstała w roku 1919 w niewielkim belgijskim miasteczku Aals. Jej założycielem była piętnastoosobowa grupa, którą połączyły więzi rodzinne oraz pasja do tworzenia rzeczy pięknych i użytecznych. Pod pierwotną nazwą – Van Elderen & Co – rozpoczęli swą działalność od produkcji dzbanków, lejków oraz sit.

Dzbanki, radioodbiorniki i puszki po mleku...

Przełomowym momentem był rok 1930. Zatrudnieni przez znaną dziś na całym świecie markę Philips, firma produkowała obudowy do odbiorników radiowych. W czasie wojny zawiesiła działalność, aby powrócić na rynek wraz z rokiem 1945. Co ciekawe, zajmowała się w tym czasie głównie recyklingiem puszek po skondensowanym mleku...

  retro reklama Brabantia

Tak wyglądały produkty marki Brabantia w reklamie z lat 70.

Hit, czyli kosze pedałowe

Kolejnym punktem zwrotnym okazał się rok 1955. To wówczas ruszyła pierwsza produkcja popularnych dziś koszy pedałowych, a w 1970 - kultowego wzoru Partice. Kolejne lata przyniosły tak długo oczekiwane zmiany: inwestycja w reklamę i rozszerzenie sprzedaży na terytorium całej Europy. W 1999 roku na rynek wprowadzone zaś zostały kosze z technologią Touch Bin - obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów sygnowanych logo Brabantia.

  kosze pedałowe Brabantia
  kosz Bo Touch Bin

Korkociągi i ekologia

W roku 1985 marka wkroczyła na rynek z zaprojektowanym przez siebie korkociągiem – był to strzał w dziesiątkę. Dziś ilość sprzedanych sztuk można liczyć w milionach.

Produkty marki Brabantia posiadają niezbędne certyfikaty Unii Europejskiej

W miarę postępu rosła również świadomość ekologiczna przedsiębiorstwa, które w roku 2006 w swych fabrykach zaczęło korzystać z energii słonecznej. Otrzymanie certyfikatu Cradle to Cradle rozpędziło machinę pozytywnych wydarzeń – Brabantia została oficjalnym partnerem WeForest, The Ocean Cleanup i Plastic Whale. Została też dumnym sponsorem projektu Hunger. A to z pewnością dopiero początek!

  korkociąg Tasty Colours
  pojemniki kuchenne Brabantia

Misja marki Brabantia

Misją marki jest tworzenie rzeczy pięknych i użytecznych zarazem. Oferuje ona produkty charakteryzujące się prostotą i funkcjonalnością, dzięki którym codzienne życie staje się łatwiejsze. Znajdziemy wśród nich kosze na śmieci, funkcjonalne deski do prasowania, stylowe akcesoria do kuchni i łazienki, kosze na pranie, a także suszarki na bieliznę.

Nagrody i certyfikaty

Projekty z logo Brabantia docenione zostały na całym świecie - w 2014 otrzymały one certyfikat Cradle to Cradle™, zaś dwa lata później marka otrzymała nagrodę Dutch Design Award.
  składany kosz na pranie Brabantia
  deski do prasowania Brabantia

Gwarancja jakości i szeroki wybór wzorów

Niezawodność produktów potwierdza 10-letnia gwarancja producenta. Bogactwo form oraz wariantów kolorystycznych pozwala dobrać model, który idealnie dopasuje się do wystroju wnętrza oraz indywidualnych wymagań. Najlepsi projektanci zadbali, aby produkty marki Brabantia były nie tylko użyteczne, ale także przyjemne w użytkowaniu. Mając na uwadze dobro wspólne oraz przyszłość kolejnych pokoleń, cały asortyment powstaje z najlepszych materiałów i poddawany jest rygorystycznej kontroli. Kolekcja kuchennych akcesoriów Tasty Colours zachwyca zaś soczystymi barwami i szerokim wyborem użytecznych narzędzi, niezbędnych w procesie gotowania.

Brabantia, czyli marka z tradycją i gwarancją najwyższej jakości

Brabantia oferuje wszystko, co niezbędne jest w każdym domu – akcesoria kuchenne i łazienkowe, kosze na śmieci, deski do prasowania oraz suszarki do ubrań. To nie tylko sprawdzona marka – to lata doświadczenia i ogromna pasja, dzięki której najwyższa jakość idzie w parze z troską o środowisko.
 
  akcesoria kuchenne Tasty Colours Crabantia

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 150 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 13 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii, m.in. w celu zaprezentowania treści najbardziej odpowiadających zainteresowaniom użytkowników, a także w celach statystycznych i reklamowych. Więcej informacji w Polityce Prywatności