Villeroy & Boch - klasa, design i nowoczesność.

Dziś chcemy opowiedzieć o jednej z tych marek, obok wyrobów której nie da się przejść obojętnie. Ponadczasowy design, elegancja, najwyższa jakość i funkcjonalność – to właśnie Villeroy & Boch. Poznaj historię tej wyjątkowej firmy i zakochaj się w jej niezwykłych naczyniach!

Niezwykła historia marki Villeroy & Boch

Villeroy & Boch to czołowy producent wyrobów porcelanowych na świecie. Nazwa marki nie jest przypadkowa, pochodzi bowiem od nazwisk jej dwóch założycieli – to właśnie Nicolas Villeroy i Jean-François Boch powołali ją do życia. Początki przedsiębiorstwa sięgają już 1748 roku, kiedy to założono je w jednej z niewielkich wiosek we Francji – Audun le Tiche. Co ciekawe, pierwsza fabryka stworzona została przez samego Bocha i nie powstawała w niej porcelana, a… kule armatnie! Ich manufaktura z czasem przerodziła się w pracownię garncarską. Wraz z upływem czasu synowie Bocha, chcąc kontynuować rodzinny interes, założyli manufakturę porcelany w okolicach Luksemburga. Kolejna fabryka pojawiła się w Mettlach w Niemczech, gdzie znajduje się jej główna siedziba. Dopiero po kilkudziesięciu latach doszło do fuzji z firmą prowadzoną przez Villeroy’a! Współpraca dwóch przedsiębiorców o podobnej wizji i wyjątkowych pomysłach dała początek marce, której wyroby od lat zachwycają klientów. Kolejne pokolenia rodzin Bochów oraz Villeroy’ów prowadzą firmę do dnia dzisiejszego.

okrągły talerz
zastawa w kwiaty

Ciekawostką jest, że przedstawiciele rodu Bochów pozostawali w świetnych relacjach z samym… Vincentem van Goghiem! Efektem – i zarazem potwierdzeniem – tej znajomości jest portret Eugéne’a Bocha namalowany przez artystę. Mężczyźni połączeni pasją do malarstwa przyjaźnili się przez lata. Obraz możemy oglądać do dziś w jednym z paryskich muzeów – Musée d’Orsay. Wyjątkowa historia dwóch niezwykle uzdolnionych rodzin trwa i zapewne trwała będzie jeszcze przez długi czas…

  stół
  wazon kwiaty
  miski

Wyroby słynne na całym świecie

Firma Villeroy & Boch zajmuje się produkcją pięknych porcelanowych naczyń, ceramiki łazienkowej, a nawet… płytek. Stworzone przez nią płytki znalazły się na pokładzie jednego z najbardziej znanych na świecie okrętów – Titanica! Pośród wyrobów marki znajdziemy obecnie także eleganckie sztućce o wyjątkowo oryginalnych kształtach czy tekstylia do łazienki. Topowe kolekcje Villeroy & Boch zawierają wszystkie niezbędne elementy zastawy stołowej, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Niektóre kolekcje marki zostały nagrodzone za stylowe wzornictwo, a jej wyroby można zakupić w wielu miejscach na całym świecie – np. w Nowym Jorku, Dubaju, Londynie czy Paryżu. Zyskały one swoich zwolenników w aż 120 krajach – i wcale nas to nie dziwi. To niezwykle trwałe i eleganckie produkty, które są w stanie dodać mnóstwo stylu każdej rodzinnej kolacji. Są one dostępne także w asortymencie sklepu Fabryka Form!

Filiżanka do cappuccino NewWave Caffe 250 ml

Nowa cena:92,65 zł
Stara cena:109,00 zł Rabat:-15%

Filiżanka do cappuccino NewWave Caffe 250 ml

Villeroy & Boch (2)
Talerz obiadowy Gourmet NewWave 24 x 33 cm

Nowa cena:169,15 zł
Stara cena:199,00 zł Rabat:-15%

Talerz obiadowy Gourmet NewWave 24 x 33 cm

Villeroy & Boch
Taca do serwowania Artesano Original trzypoziomowa

Nowa cena:463,25 zł
Stara cena:545,00 zł Rabat:-15%

Taca do serwowania Artesano Original trzypoziomowa

Villeroy & Boch
70 el. Komplet sztućców Boston 70 el.

Nowa cena:4033,25 zł
Stara cena:4745,00 zł Rabat:-15%

Komplet sztućców Boston 70 el.

Villeroy & Boch
 • 70 el.
  Komplet sztućców Boston 70 el.

  Nowa cena:4033,25 zł
  Stara cena:4745,00 zł Rabat:-15%

  Komplet sztućców Boston 70 el.

  Villeroy & Boch
Dzbanek do herbaty Artesano Original 1 l

Nowa cena:463,25 zł
Stara cena:545,00 zł Rabat:-15%

Dzbanek do herbaty Artesano Original 1 l

Villeroy & Boch

Niezwykła porcelana wysokiej jakości od Villeroy & Boch

Powodem, dla którego wyroby marki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, są wykorzystywane w procesie ich produkcji materiały. To przede wszystkim najwyższej jakości porcelana kostna oraz porcelana klasy premium, nazywana również chińską. Uznaje się ją za jedno z najbardziej luksusowych tworzyw. Mimo, że jest ona naprawdę cienka i wygląda bardzo delikatnie, cechuje ją bardzo duża wytrzymałość i szlachetność. Naczynia wykonane z tego rodzaju porcelany lekko błyszczą i zachwycają swoim ciepłym, białym odcieniem. Co ważne, można z powodzeniem myć je w zmywarce i wkładać do kuchenki mikrofalowej, na czym w dzisiejszych czasach zależy wielu klientom.
Jeśli tematyka porcelany jest Ci bliska, to zachęcamy do poszerzania wiedzy w tym temacie.  Możesz też dowiedzieć się, czym się różni kamionka od fajansu.

W asortymencie Villeroy & Boch znajdziemy także kilka stylowych produktów wykonanych z naturalnego drewna, równie dobrej jakości. Dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy tworzyw, elementy zastawy stołowej tej niezwykłej marki służą klientom przez długie lata. Producent na bieżąco śledzi aktualne trendy i stara się stale za nimi podążać, tworząc wyroby o coraz ciekawszej strukturze i kształtach.
Kolekcji jest naprawdę wiele, każda ma swój styl i charakter  jak oryginalna NewWave czy pełna charakteru Manufacture Rock albo ponadczasowa For Me – to co je łączy to absolutna elegancja, ponadczasowe wzornictwo i fakt, że każdy chce ją mieć w swoim domu!

czarny talerz
misa manufacture

Villeroy & Boch to bez dwóch zdań prawdziwy lider wśród producentów porcelany. Firma oferuje swoim klientom rozmaite kolekcje, a każdą z nich wyróżnia konkretny element charakterystyczny. Zastawy stołowe i inne wyroby marki jeszcze przez wiele lat będą zdobiły nasze domy, dodając charakteru nie tylko wnętrzom, ale i wspólnym, rodzinnym posiłkom!

  ściana niebieska
  stolik
  miska z jedzeniem

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł