Niech żyje magenta! Kolor roku 2023 według Pantone

Jest pewne święto, na które czekają projektanci wnętrz, designerzy, łapacze trendów i wszyscy Ci, którzy kochają kolory. To dzień, w którym Instytut Kolorów Pantone ogłasza dominujący kolor na nadchodzący rok! Ich werdykt wpływa na trendy wnętrzarskie czy modowe i potrafi nieźle namieszać w różnych branżach. Jaki wobec tego kolor będzie wybrańcem Pantone na 2023 rok?

Viva Magenta!

Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności. Kolorem roku 2023 jest dynamiczna, mocna i pełna zadziorności magenta, czyli głęboki odcień czerwieni.

Według Laurie Pressman, która jest wiceprezeską marki Pantone, kolor ten symbolizuje asertywność, kreatywne myślenie, pragnienie optymizmu i determinację tak potrzebną w obecnych, zmieniających się czasach. Jest to też pierwotny kolor, wywodzący się z naturalnych, czerwonych barwników, który ma nas połączyć z powrotem z naturą, z której możemy czerpać siłę i inspirację.

 
pantone
breloczek

W Fabryce Form trzymamy rękę na pulsie

To żadna tajemnica, że w Fabryce Form kochamy rzeczy designerskie (ba, innych nie mamy), oryginalne i stylowe. Ale kochamy też najnowsze trendy, mimo że doceniamy klasykę. Dlatego lubimy wiedzieć, co w trawie piszczy i z niecierpliwością czekamy na werdykt Instytutu Pantone. Poznaj nasze produkty, które kochają magentę, a my kochamy je!

listki
gałązka

Instytut Pantone

Można się zastanawiać, dlaczego akurat wszyscy z takim drżeniem w sercu czekają na informacje od Instytutu Pantone'a. Ale jeśli zdamy sobie sprawę, że jest to marka poligraficzna, która jest znana na całym świecie, powstała 60 lat temu, a jej wzorniki kolorystyczne są wykorzystywane przez architektów, grafików, projektantów mody i wiele innych branż każdego dnia, to sprawa staje się jasna...

Jeżeli interesują Cię trendy Pantone z zeszłych lat, to koniecznie zapoznaj się z naszymi wcześniejszymi magazynami:

Kolor roku 2020 według Pantone

Kolor roku 2021 według Pantone

Kolor roku 2022 według Pantone

plamki
mgławica

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności