Przeżyj, zapisz, zapamiętaj

Kolekcjonerzy wspomnień.

Mimozami jesień się zaczyna... Trudno nie zgodzić się z czarującymi słowami Juliana Tuwima, a jeszcze trudniej powstrzymać się od ich lekkiej parafrazy – wspomnieniami jesień się zaczyna. Wrzesień to wyjątkowy miesiąc, w którym słońce wciąż rozpieszcza, a jednocześnie w powietrzu wyraźnie czuć, że lato dobiega ku końcowi i na scenę zaraz wkroczy jesień. A tam, gdzie jest jesień, tam jest i nostalgia.

Lato, zaczekaj chwilę!

Chociaż astronomiczne lato kończy się już za moment, wielu z nas trudno się z tym pogodzić. Zastanawiamy się intensywnie – jak zatrzymać wakacyjne wspomnienia na dłużej?

Wspomnienie jak z obrazka

Nawet najwspanialsze wspomnienie z czasem może zatrzeć się w naszej głowie. Aby uniknąć utraty najpiękniejszych momentów, róbmy zdjęcia. Dużo zdjęć. Gdy brak nam motywacji, gdy aparat okazuje się za ciężki, aby wziąć go na wycieczkę w góry, gdy telefon tkwi na samym dnie torby i trudno go znaleźć, pomyślmy o tym, że zdjęcie jest jedyną szansą, aby... wyrwać wspomnienie ze szponów zapomnienia. Pomyślmy o tym, że niewielki wysiłek zwieńczonych pstryknięciem migawki zwróci się w trudny do wyobrażenia sposób – nasze przeżycie stanie się przeżyciem naszych dzieci, wnuków i prawnuków!

Zostań mistrzem kadru!

Robienie zdjęć to nie taka prosta sprawa. Naucz się podstaw, aby lepiej zachować wspomnienia. Zacznij od naszego Magazynu Jak zrobić piękne zdjęcia z wakacji? 10 prostych poradJeśli lubisz pstrykać fotki telefonem, przeczytaj także Jak robić dobre zdjęcia telefonem? 10 wskazówek.
  polaroid palmy
  polaroid dziewczyna
  polaroid miasto

Przechowywanie zdjęć

Jeśli z wakacji przywozisz stosy zdjęć, koniecznie musisz obrać strategię ich "przetworzenia". Najcenniejsze fotografie umieść w ramkach i powieś na ścianie lub postaw na biurku/stole – w ten sposób optymalnie je wyeksponujesz. Zdjęcia z drugiego miejsca na podium włóż do albumów. W Fabryka Form znajdziesz ich dwa rodzaje: albumy na zdjęcia wklejane oraz albumy na zdjęcia wsuwane. Pozostałe zdjęcia wrzuć do specjalnych pudełek na fotografie. Nawet jeśli wielu swoich kadrów nie uważasz za wartościowe, pamiętaj, że za kilka lat mogą się takie stać. Każde zdjęcie zasługuje na szacunek.

Fotografie lubią delikatne traktowanie

Jeśli nie masz pomysłu na to, co zrobić ze swoimi ulubionymi fotografiami, zajrzyj do naszego Magazynu o tym jak wyeksponować zdjęcia w elegancki sposób. A może nie masz, co zrobić z ogromną liczbą kadrów, których nie chcesz wyrzucać? Magazyn o 5 sposobach na przechowywanie wspomnień powinien pomóc.

Księgi pamiątkowe

Jeśli wierzysz w siłę słowa, nie mniej niż w siłę obrazu, elegancka księga pamiątkowa będzie strzałem w dziesiątkę. To coś pomiędzy albumem na zdjęcia, a dziennikiem – to Ty decydujesz, jakich proporcji użyjesz w zestawieniu zdjęć z tekstem. Jeśli lubisz pisać, księga pamiątkowa pozwoli Ci się artystycznie "wyżyć" :)

księga pamiątkowa album printworks
album na zdjęcia design letters

Nostalgia bez chandry

O tym, jak ważne jest, aby jesienią zaopatrzyć się w kubek gorącej herbaty, kocyk i książkę, napisano już wiele słów (patrz: trend na "jesieniarę"). Nie ma na to rady! Nawet jeśli uważasz to za banał, nie zdołasz się ustrzec przed urokiem ciepłego, przytulnego kącika na sofie. Ani się obejrzysz, a w Twojej lewej dłoni wyląduje książka, w prawej kubek, a Ty – niepostrzeżenie znajdziesz się pod kocem.

Nie broń się przed jesienną nostalgią, daj się jej porwać, ale na wesoło. Dlatego zamiast ponurej lektury proponujemy Ci uporządkowanie wakacyjnych zdjęć i pamiątek. Wspominaj, najciekawsze przeżycia zapisz, ulubione zdjęcia umieść w ramkach, a resztę pamiątek schowaj w pudełku pod łóżkiem. Gdy przyjdzie zima, będziesz wiedzieć, gdzie szukać odrobiny słońca.

  jesienna nostalgia kubek herbata
  kocyk jesień przytulnie
  koce pledy jesień

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności