Alessi

Alessi - zegarki, akcesoria kuchenne i łazienkowe - kolekcja 2022

Jesteśmy ambasadorem i największym sprzedawcą produktów Alessi w Polsce, posiadamy obszerny magazyn produktów oraz największą ekspozycję produktów Alessi w kraju.

Założycielem firmy Alessi, w 1921 roku, był Giovanni Alessi.
Wzornictwo, we współczesnym rozumieniu tego terminu, pojawiło się w firmie pod koniec lat trzydziestych, za sprawą pierworodnego syna założyciela - Carla. To on był autorem większości przedmiotów, wprowadzonych do katalogu w dekadzie poprzedzającej rok 1945, kiedy to zaprezentował swój ostatni projekt - serwis do herbaty i kawy 'Bombe'.

W 1970 roku Carlo wprowadził do firmy swego starszego syna Alberta, któremu stopniowo przekazywał odpowiedzialność za kierowanie wzornictwem, a potem powoli torował drogę innym przedstawicielom młodego pokolenia rodziny - synom Michele i Alessio oraz wnukowi Stefano, którzy wnieśli do firmy swoisty zastrzyk kreatywności i świeżości. Dzięki temu Alessi mogła rozwinąć politykę design excellence, która uczyniła z niej czołowego przedstawiciela zjawiska, znanego na całym świecie jako Fabryki Włoskiego Designu.

Jedną z cech, charakteryzujących dziś firmę Alessi, jest umiejętność łączenia wymagań, typowych dla produkcji przemysłowej, z tendencją do traktowania siebie bardziej jako 'laboratorium badawczego w dziedzinie sztuk stosowanych' niż zakładu przemysłowego w tradycyjnym rozumieniu. Stąd rodzi się potrzeba ciągłych badań i eksperymentów, a poczynając od lat '80, a także doświadczeń z nowymi materiałami i technologiami - drewnem, porcelaną i ceramiką, tworzywami sztucznymi, szkłem i kryształem, elektryką i elektroniką.

Alessi, na przestrzeni lat swojej działalności, produkowała przedmioty opracowane przez ponad dwustu projektantów, wśród których warto wymienić nazwiska takie, jak Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni i Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad... oraz Alessandro Mendini, który od 1979 roku pełni także funkcję doradcy do spraw wzornictwa.

Najpopularniejsze w kategorii

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie, aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie. Możemy dzięki temu mierzyć jej skuteczność oraz lepiej dopasowywać jej działanie i reklamy do Twoich potrzeb. Polityka prywatności