Obudź w sobie autora, czyli radość pisania

Piękne wspomnienia zasługują na honorowe miejsce. Obrazy zamknij w ramkach i albumach, resztę – przelej na papier.

Jedni wolą robić zdjęcia, inni notatki. Do jednych przemawia obraz, do innych słowo. Jednak obie strony mają wspólny cel – utrwalanie tego, co ważne.

Wspomnienie zapisane w wyobraźni może z czasem się zmienić, zatrzeć lub zupełnie zniknąć. Z kolei wspomnienie w formie obrazu po wielu latach może zgubić kontekst. Dlatego, jeśli zależy Ci na możliwie szczegółowej "rejestracji" wspomnień, najlepszym rozwiązaniem będzie ich zapisanie. W ten sposób zadbasz o każdy ich detal – nawet ten najmniejszy.

  notesy moleskine
  pióro monograph
  notesy design letters

Świetna trójca

To, co napiszesz, zależy od Ciebie. My możemy Ci pomóc w tym, jak to napiszesz. Sam proces przelewania słów na papier to ogromna przyjemność. Zobacz, jak sprawić, aby była możliwie pełna.

Notesy Moleskine mają swoich wiernych fanów na całym świecie. Są wyborem tradycjonalistów, którzy od notesu/planera oczekują, w pierwszej kolejności, maksymalnej funkcjonalności. To produkt, który zasłużył na miano kultowego.

Notesy Semikolon są szyte ręcznie, a ich minimalistyczny design spodoba się miłośnikom skandynawskich klimatów.

Notesy Design Letters to prawdziwa perełka wśród akcesoriów papierniczych. Ich jedyną (ale wystarczającą!) ozdobą są litery zaprojektowane przez samego Arne Jacobsena. 

  moleskine notesy kolorowe
  semikolon notesy kolorowe
  design letters notesy

Zapiski na kamieniu

Moleskine, Semikolon czy Design Letters to nie jedyne marki, których notesy mamy w swojej ofercie. Jeśli poszukujesz bardziej intensywnego wzornictwa, koniecznie zapoznaj się z papierniczą ofertą włoskiego Seletti. Z kolei w asortymencie francuskiego Cinqpoint znajdziesz przepiękne, czarno-białe szkicowniki – nie tylko dla architektów.

notesy seletti toiletpaper

Na jednym biegunie stonowane notesy Moleskine, na drugim – zwariowane projekty od Seletti (na zdjęciu).

Czy wiesz, że...

w Fabryka Form są także notesy wykonane z... kamiennego papieru? Dosłownie – nie wykorzystano do nich ani grama drewna. Notesy marki Karst są wykonywane z węglanu wapnia pochodzącego z recyklingu (przemysł wydobywczy i budowlany produkuje mnóstwo kamienia odpadowego!). Pokruszone kamienie miesza się ze spoiwem (nietoksyczną żywicą) – powstały papier kamienny jest gładki, jasny i trwały, a na dodatek wodoodporny.

Niezwykłe, prawda? Taki temat zasłużył na osobny Magazyn – Kamienny papier Karst. Z miłości do drzew i środowiska.

gif
giff

Odwieczny konflikt – pióro czy długopis?

Jeśli już wiesz, na czym pisać, nadszedł czas na podjęcie decyzji, czym pisać. Zarówno pióra wieczne, jak i długopisy mają swoich gorących zwolenników. W jednym z Magazynów podjęliśmy próbę rozsądzenia tego sporu – Pióro wieczne, kulkowe czy długopis. Co wybrać?

Jeśli masz już swojego faworyta, ucieszy Cię wiadomość, że w Fabryka Form na pewno znajdziesz coś dla siebie, ponieważ w naszej ofercie mamy zarówno pióra, jak i długopisy.

W tej kategorii rządzi u nas niemiecka marka Lamy. Jej asortyment zbiera niemal wyłącznie pozytywne recenzje (często na granicy zachwytu!), dlatego na pytanie "czym pisać", odpowiemy zawsze jednoznacznie: Lamy.

lamy pióra i długopisy
semikolon długopisy

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 500 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 30 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł