Karst

17 produktów

We could kill trees too. But why should we have to? Tymi słowami można rozpocząć historię australijskiej marki Karst. Jej twórcy zdecydowali, że nie idą na łatwiznę, czyli wykonywanie notesów z papieru (a przynajmniej nie tego celulozowego). Stwierdzili, że będą tworzyć notesy z... kamieni. Brzmi jak mrzonka? Być może, ale działa. I to doskonale! 

Notesy Karst są wykonywane z węglanu wapnia pochodzącego z recyklingu (przemysł wydobywczy i budowlany produkuje mnóstwo kamienia odpadowego!). Pokruszone kamienie miesza się ze spoiwem (nietoksyczną żywicą) – powstały papier kamienny jest gładki, jasny i trwały, a na dodatek wodoodporny. Zdecydowanie trudniej podrzeć go niż "zwykły" papier, ale jednocześnie błyskawicznie się rozkłada i nie zaśmieca środowiska. Ach, jest jeszcze wisienka na torcie! Produkcja papieru z kamienia jest bardziej ekologiczna – nie zużywa się wody, drzewa ani toksyn, a dodatkowo pozostawia ona o 2/3 mniejszy ślad węglowy niż produkcja papieru celulozowego.

Pokaż:
1 z 1
Pokaż:
Magazyn FF
30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności