Sposoby na nudę od Fabryki Form

Nudzę się! Tego głosu w głowie, albo co gorsza z ust dziecka staramy się unikać jak ognia. Ale jest on też nieunikniony, szczególnie, gdy jesteśmy zamknięci w domu, za oknem oberwanie chmury, a my nie bardzo wiemy, co mamy ze sobą zrobić, żeby nie zanudzić się w czterech ścianach...

Pograjmy sobie...

Wbrew pozorom nie namawiamy tu do przyspieszonej nauki gry na perkusji albo gitarze elektrycznej. To znaczy, brzmi to fajnie, ale nie wiemy, czy cała rodzina będzie podzielała nasz pogląd, zamknięta w jednym mieszkaniu z początkującym muzykiem. Chodzi nam raczej o gry planszowe. Najbardziej lubimy takie retro i klasyczne, ale w nowoczesnym wydaniu i designerskie (jakżeby inaczej). Gry i puzzle to też świetna integracja rodziny, współlokatorów, a może i sąsiadów.

planszówka
układanki

Gdy dzieci się nudzą...

...to rodzice są przerażeni i wolą coś szybko wymyślić, zanim dzieci wezmą sprawy w swoje ręce i wymyślą coś same z siebie ;) Wierzymy, że najfajniejsze zabawki dla dzieci to takie, które pobudzają kreatywność. Czasami wystarczy jeden element, żeby dziecko zbudowało wokół niego całą historię. Na przykład płócienne tipi może stać się domkiem na drzewie, schronieniem przez złoczyńcami, norką dla pluszaków albo namiotem włóczykija, który wyruszył na niebezpieczną wyprawę. A z kolei dywan 3D będzie całym światem, który można sobie urządzić w twórczy sposób!

tipi
instrument

Zamień się w szefa kuchni lub artystę

Siedzenie w domu ma swoje plusy. Można odkryć w sobie wiele nowych talentów – być może własnoręcznie wypieczony chleb, domowa pizza albo samodzielnie zrolowane sushi okażą się naszym odkryciem? A może zawsze marzyliśmy o tym, żeby zrobić sobie swoje własne mydło?
Zajrzyj do naszych magazynów, jak zrobić fajne rzeczy i spróbuj, najwyżej się nie uda, ale zabawa będzie gwarantowana!

Przeczytaj: Jak zrobić ramen?
                 Jak przygotować domowe sushi?
                 Jak zrobić domową pizzę?
                 Jak zrobić własne mydło?

przetwory
ciasto
Miska Sandrine 15 cm niebieska

106,00 zł

Miska Sandrine 15 cm niebieska

Bloomingville (2)
4 szt. Pałeczki do sushi Mug 4 szt.

299,00 zł

Pałeczki do sushi Mug 4 szt.

Philippi
Zestaw do fondue Fondue Copper

679,90 zł

Zestaw do fondue Fondue Copper

Boska
Deska do serwowania Pizza

235,00 zł

Deska do serwowania Pizza

Nicolas Vahe
Nóż do pizzy Wheel Osło+

119,90 zł

Nóż do pizzy Wheel Osło+

Boska (1)
2 szt. Miski do zupy Karine 2 szt.

120,00 zł

Miski do zupy Karine 2 szt.

Bloomingville (1)

Pilates w kuchni i joga w salonie

Siedzenie w domu nie musi być złe dla zdrowia, szczególnie, jeśli zamienisz siedzenie w skakanie, wymachy i rozciąganie. Ćwiczenie w domu, nawet 30 minut dziennie przyniesie Ci realną korzyść dla zdrowia, no i zabije nudę. Jeżeli brakuje Ci motywacji do ćwiczeń (podziwiamy tych, którzy ją mają!), to zapisz się do grupy on-line, która razem ćwiczy, mimo że każdy jest w swoim domu. Możesz też umawiać się ze znajomymi na kamerkach, gdzie każdy będzie fikał w swoim salonie, ale jakby razem.

sportowa torba
butelka na wodę

Szekspir w twoim fotelu

Nudzić się czy nie nudzić? Oto jest pytanie. My odpowiadamy zdecydowanie i głośno "nie!".
Mocno wierzymy, że czytanie książek ma przyszłość i mimo pesymistycznych wizji nie zaniknie. Nikogo chyba do czytania nie musimy specjalnie namawiać, ale wiemy, że kluczem jest dobra książka. Jeżeli nie mamy za bardzo pomysłów, to zapiszmy się na newslettery różnych fajnych księgarni, przystąpmy do klubu książki albo śledźmy różne wydarzenia i festiwale literackie, żeby trzymać rękę na pulsie i żeby nigdy nam nie zabrakło dobrej literatury.

Jeżeli kochamy też prawdziwe zdjęcia, nie takie cyfrowe w smartfonie, to zorganizujmy wieczór z fotografiami i przy okazji wklejania ich do albumów fotograficznych, opowiedzmy bliskim o tym, co się na nich dzieje. To zawsze dobry początek barwnych opowieści.

książka
albuum 3D

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności