Kawa na ławę! Design bez cukru

Królowa salonów, towarzyszka konwersacji, skuteczna motywatorka... Kawa niejedno ma imię. Kochamy ją przede wszystkim za jej moc. Bo niezależnie od tego, czy jest czarna czy biała, słodka czy gorzka, z pianką czy bez - jej aromat jest zawsze tak samo zachwycający. Zapraszamy do skorzystania z kawowych okazji w FF.

Kawowe okazje w FF

Świętować można bez okazji. W FF nie chcemy czekać na Dzień Kawy (który obchodzimy dopiero 29 września!). Jesień powoli wygania lato, wakacje właśnie się skończyły, urlopy też. Doskonale wiemy, że rano zdecydowanie trudniej wstać do pracy czy na zajęcia. Dlatego kawowe okazje w FF zaczynamy już teraz.

Kawa na ławę!

Przez cały wrzesień zapraszamy do skorzystania z rabatów i okazji, które przygotowaliśmy z myślą o wszystkich miłośnikach kawy. 
kubek z kawą Sandrine
kawa jesień kocyk

Kawka z Alessi

Kto jak to, ale Włosi znają się nie tylko na kawie, ale i na wzornictwie. Marka Alessi to żywa legenda designu, której asortyment jest znany na całym świecie, ciesząc się niezmiennie dużą popularnością. Dla miłośników wysmakowanego designu, którzy nie potrafią żyć bez kawy, przygotowaliśmy coś ekstra!

Wymarzony włoski duet

Przy zakupie zaparzacza Alessi objętego wrześniową okazją FF, dwa komplety porcelanowej filiżanki ze spodkiem PlateBowlCup dostaniesz za złotówkę. Ale uwaga! Okazja trwa tylko do końca września.
coffetales2
coffetales1

A amatorom nieco bardziej szalonego wzornictwa, poranki umili oryginalna kawiarka Pulcina. Powstała ona w wyniku współpracy marki Alessi z illycaffe. Współpraca ta miała na celu zoptymalizowanie kształtu zaparzacza, w celu ulepszenia organoleptycznych właściwości kawy zaparzonej w naczyniu typu zaparzacz mokka. Eksperci z Illy's R&D Laboratory sprawdzili, jakie zmiany należy wprowadzić by zredukować tak zwany efekt 'stromboli-volcano' (znany doskonale użytkownikom niemal wszystkich kawiarek obecnych na rynku).

Porcelanowa promocja

Każda porcelana jest piękna, ale ta w bieli jest zdecydowanie najpiękniejsza! Zwłaszcza, że bardzo efektownie kontrastuje z czarną jak noc kawą. Porcelanę kochamy za plastyczność, elegancję oraz uniwersalne piękno (przykładem są wiekowe serwisy porcelany, które do dzisiaj zachwycają wyglądem). A jeśli mówimy o kawie, to ją kochamy najbardziej w porcelanowych filiżankach!

-25% na wybraną porcelanę Alessi

W FF uznaliśmy, że w kawowych okazjach nie może zabraknąć propozycji z porcelany. W związku z tym, do końca września na wybraną porcelanę Alessi obowiązuje rabat w wysokości 25%.
Filiżanka do kawy Ku 2013

49,00 zł

Filiżanka do kawy Ku 2013

Alessi
Filiżanka do espresso PlateBowlCup

31,00 zł

Filiżanka do espresso PlateBowlCup

A di Alessi (2)
Filiżanka do espresso All-Time

42,00 zł

Filiżanka do espresso All-Time

A di Alessi (3)
Spodek do filiżanki do kawy Ku 2013

47,00 zł

Spodek do filiżanki do kawy Ku 2013

Alessi
Spodek do filiżanki do espresso All-Time

36,00 zł

Spodek do filiżanki do espresso All-Time

A di Alessi (2)
Spodek pod filiżankę do espresso PlateBowlCup

27,00 zł

Spodek pod filiżankę do espresso PlateBowlCup

A di Alessi (1)

Co prawda...

...w konkursie na najpiękniejsze słowo świata, Polskę reprezentowała skromna i nieduża "filiżanka", ale kubek wygrywa z nią pod względem ilości kawy, którą zmieści! Dlatego w kawowych okazjach nie mogło zabraknąć miejsca na urocze porcelanowe kubki Alessi.

Kubek All-Time

63,00 zł

Kubek All-Time

A di Alessi (8)
  Kubek All-Time

  63,00 zł

  Kubek All-Time

  A di Alessi(8)
Kubek PlateBowlCup

36,00 zł

Kubek PlateBowlCup

A di Alessi (6)
  Kubek PlateBowlCup

  36,00 zł

  Kubek PlateBowlCup

  A di Alessi(6)
Kubek To

117,00 zł

Kubek To

Alessi (6)
  Kubek To

  117,00 zł

  Kubek To

  Alessi(6)

W kawowych okazjach FF to Alessi ma pierwszeństwo. Nie znaczy to jednak, że kawki nie można wypić w towarzystwie designu innych marek. Zresztą samo delektowanie się kawą to ostatni etap dość skomplikowanego procesu. Już samo jej przechowywanie wymaga odpowiednich środków, na przykład hermetycznych pojemników. Do odmierzania kawy przydałaby się praktyczna miarka. A najsmaczniejsze mleko to takie dobrze spienione... 

Pobudka!

Sprawdźcie jak przygotować idealną kawę i dobrze się przy tym bawić :) Scrollujcie dalej!
i love coffee

Królowa serc

Zmienna niczym kobieta! Kawa przybiera wiele różnych postaci. Najbardziej znane są jej włoskie wcielenia: Latte, Cappuccino, Frappe, Americano... Jednak za nazwami, które możemy przeczytać w menu każdej szanującej się kawiarni, kryje się historia znana tylko przez niewielu. Czy wiecie kto skomponował kantatę na cześć kawy? Albo ile kosztuje kilogram najdroższej kawy na świecie? I dlaczego kawosze powinni podziękować kozom? Odpowiedzi na te frapujące pytania oraz inne ciekawostki znajdziecie w specjalnym Magazynie FF Mała czarna... kawa. Sprawdź, co wiesz i dowiedz się więcej!.

Ziarnko do ziarnka, krok po kroku

Lepiej samemu zmielić kawę, niż kupić gotową "sypankę" - to fakt nie do podważenia. Na szczęście nie musimy używać do tego kamieni. Praktyczny młynek z korbką lub elektryczny odbębni za nas czarną (dosłownie!) robotę. 

Etap po zmieleniu ziaren jest najważniejszy. Nie tylko ekspres gwarantuje dobrą kawę. Alternatyw mamy wiele - zaparzacze tłokowe french press, zaparzacze slow coffee czyli drippery, kawiarki (na indukcję, stalowe, aluminiowe, włoskie); można też przygotować kawę po turecku lub po prostu zalać popularną "sypankę".

Parzenie kawy bez ekspresu to nie problem - wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i włożyć w ten proces całe swoje serce.

Młynek do kawy Kilner

315,00 zł

Młynek do kawy Kilner

Kilner
Młynek do kawy Mrs. Bean

252,90 zł

Młynek do kawy Mrs. Bean

AdHoc
Spieniacz do mleka Rapid

114,90 zł

Spieniacz do mleka Rapid

AdHoc (3)
Czajnik Il Conico

945,00 zł

Czajnik Il Conico

Officina Alessi (8)
  Czajnik Il Conico

  945,00 zł

  Czajnik Il Conico

  Officina Alessi(8)

Czy kofeina szkodzi?

W nadmiarze - tak (jak niestety większość rzeczy!). Tolerancja na kofeinę jest u każdego inna. Według naukowców dzienne spożycie kawy nie powinno przekroczyć 3 filiżanek. Trzeba pamiętać, że kofeina jest zawarta również w innych produktach, które spożywamy. 

Chcesz zostać najlepszym baristą wśród swoich znajomych? Z Magazynu FF dowiesz się jak prawidłowo parzyć kawę oraz poznasz kilka trików, które Ci to ułatwią.

plakaty kawowe

Kawę można przygotować na tysiące sposobów. Jej aromat zawsze będzie górą!

Podano do stołu

W filiżance, w szklance czy w kubku? Kawę można podać na kilka sposobów w zależności od jej rodzaju oraz osobistych upodobań.

Filiżanka - to pierwsze naczynie, które przychodzi nam na myśl o kawie. Filiżanka to oczywisty wybór przy Espresso. Pasuje praktycznie do każdej kawy.

Szklanka - sprawdzi się przy serwowaniu kaw mrożonych (frappe) oraz wszystkich odmianach Latte. Powinna być wysoka i wąska!

Kubek - żadna filiżanka ani szklanka nie zastąpią kubka z kawą, który zabiera się razem z książką pod kocyk. Kubek sprawdzi się przy codziennej czarnej lub białej kawie.

Filiżanka Kintsugi 3

244,00 zł

Filiżanka Kintsugi 3

Seletti (1)
Filiżanka ze spodkiem Polski Stół

60,00 zł

Filiżanka ze spodkiem Polski Stół

Kristoff (3)
2 szt. Filiżanka do cappuccino Nero 2 szt.

139,00 zł

Filiżanka do cappuccino Nero 2 szt.

Blomus (1)
Kubek Kristoff Circus

86,00 zł

Kubek Kristoff Circus

Kristoff (12)
Kubek Taika czarny

119,00 zł

Kubek Taika czarny

Iittala (2)
  Kubek Taika czarny

  119,00 zł

  Kubek Taika czarny

  Iittala(2)

Nawet jeśli tolerujecie wyłącznie czarną i gorzką kawę, w Waszym domu nie może zabraknąć mlecznika i cukiernicy. Z myślą o gościach warto zaopatrzyć się w ten zgrany duet. Można postawić na gotowy zestaw lub skompletować go osobno. Ważne, aby zaproszeni na kawę goście nie musieli się dopominać ani o cukier, ani mleko!

Mlecznik Circus

96,00 zł

Mlecznik Circus

Kristoff (2)
  Mlecznik Circus

  96,00 zł

  Mlecznik Circus

  Kristoff(2)
Cukiernica i mlecznik Sugarjug

288,00 zł

Cukiernica i mlecznik Sugarjug

Eva Solo (2)
Mlecznik Naomi

46,00 zł

Mlecznik Naomi

Bloomingville (2)
  Mlecznik Naomi

  46,00 zł

  Mlecznik Naomi

  Bloomingville(2)

Czy wiesz, że...

Plotka głosi, że za powstaniem kawy frappe stoi grecki pracownik firmy Nestle. Pozbawiony dostępu do gorącej wody, postanowił zalać kawę zimną. Nic wielkiego? Jednak ktoś musiał to zrobić jako pierwszy!
kawa bez książka

Delektowanie się kawą wymaga odpowiednich warunków. W pięknym wnętrzu każda kawa smakuje lepiej.

Zatrzymaj aromat na dłużej

Kawa trzymana w torebce szybko traci swój aromat. Dlatego po zakupie warto jak najszybciej przesypać ją... no właśnie, gdzie? Pojemnik na kawę musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim, musi być szczelny. Po drugie, powinien być ładny (w końcu kawa jest zawsze pod ręką, czyli gdzieś na widoku).

Szklany, ceramiczny, stalowy, blaszany... materiał nie ma takiego znaczenia jak to, aby pojemnik rzucał się w oczu. Poranki i tak są ciężkie, zatem po co dodatkowo utrudniać je poszukiwaniem kawy?

Próżnujemy

Hermetyczne pojemniki z pompką nie pozwolą na ucieczkę kawowego aromatu. Dołączona pompka służy do wytworzenia próżni wewnątrz pojemnika. Dzięki temu, produkt nie ma żadnego kontaktu z czynnikami zewnętrznymi.
pojemnik na kawę retro
kawiarka kawa

Dla niepoprawnych gadżeciarzy

Dla niektórych kawa jest całym światem (a przynajmniej jego lwią częścią). Tacy niepoprawni kawosze nie wyobrażają sobie życia bez codziennego zastrzyku kofeiny w postaci małej czarnej. Zresztą interesuje ich kawa pod każdą postacią i o każdej porze dnia (i nocy).

Jeśli szukamy prezentu dla miłośnika kawy, mamy naprawdę spore pole do popisu. Kult kawy jest mocno zakorzeniony w naszym codziennym życiu. Picie kawy stanowi rytuał, który zaczyna się w kuchni, ale kończy się w salonie, sypialni, ogrodzie... Odpowiednie dodatki uprzyjemnią delektowanie się małą czarną.

Kawa na świeżym powietrzu smakuje najlepiej. Praktyczny i efektowny kubek termiczny to niezbędny towarzysz dnia spędzonego poza domem. Każdy miłośnik kawy doceni upominek pod postacią przenośnego termosu. 

Na zdrowie!

Najnowsze badania pokazują, że spożywana w rozsądnych ilościach kawa przyczynia się do zachowania zdrowia: zapobiega marskości wątroby, dotlenia organizm, pozytywnie wpływa na trawienie i krążenie, a nawet zmniejsza ryzyko występowania kamienia żółciowego. Wyposażeni w porcję wiedzy i odpowiednie akcesoria, możemy więc z prawdziwą rozkoszą zanurzyć się w aromatyczny świat kawy.
kawa na parapecie

Podziel się

30 dni na zwrot produktu
odbiór w sklepie stacjonarnym gratis
ponad 400 tys. zrealizowanych zamówień
ponad 25 000 recenzji
99% polecających klientów
darmowa dostawa od 300 zł
Korzystamy z plików cookie aby nasza strona działała niezawodnie i bezpiecznie oraz aby mierzyć jej skuteczność i zapewnić lepsze spersonalizowanie doświadczeń zakupowych i personalizację reklam. Polityka Prywatności